Глава Всесвітнього економічного форуму висловив думку, що такого боргу не було ще з часів наполеонівських воєн.

  • 13.05.2024 12:01
  • 2 хвилини читання
Глава Всесвітнього економічного форуму висловив думку, що такого боргу не було ще з часів наполеонівських воєн.

Берге Бренде заявив, що уряд потрібно прийняти економічні заходи, інакше світ може стати свідком десятиріччя з низькими темпами зростання. Крім того, він визначив потенційні ризики.

Основні виклики для світової економіки передбачаються наступні: спад виробництва автомобілів, зменшення активності на фінансових ринках та зростання безробіття в наслідок пандемії коронавірусу.

За його висловами, рівень глобального економічного зростання цього року оцінюють приблизно на 3,2%. Бренде додав, що це не поганий результат, але не те, до чого звик світ. Протягом останніх десятиліть цей показник становив 4%.

Крім того, він зазначив, що для деяких великих економік існує загроза сповільнення до рівнів, які були зафіксовані в 1970-их роках. Берге Бренде підкреслив необхідність співпраці між країнами, а торгові війни вважає непродуктивними. За його думкою, це допоможе уникнути сповільнення розвитку економіки.

Ще одним ризиком для світу є глобальний борг. Бренде підкреслив необхідність вирішити цю проблему, оскільки цей показник наближається до 100% світового ВВП. Він зазначив, що такого рівня боргу не бачили з часів наполеонівських воєн. За його словами, урядам необхідно розуміти, як зменшити обсяг боргу і вжити відповідні фіскальні заходи, щоб не спровокувати рецесію.