Як ринки та євро відреагували на результати виборів у Франції?

  • 01.07.2024 13:15
  • 2 хвилини читання
Як ринки та євро відреагували на результати виборів у Франції?

Мова йде про те, як розвивається ситуація на Паризькій фондовій біржі, курс євро та коливання акцій європейських компаній. Загалом інвестори та трейдери аналізують результати першого етапу виборів.

Національний банк України отримав важливу допомогу від Сполучених Штатів, яка є критично важливою.

Як реагували фінансові ринки на вибори у Франції

У понеділок, 1 липня, акції французьких компаній показали зростання. Аналогічну тенденцію спостерігаємо у валютному ринку з євро. Це сталося через результати виборів, які свідчать про те, що ультраправі партії завдають серйозних втрат президенту Франції Еммануелю Макрону, хоча не отримають абсолютної більшості у парламенті. Більше про результати виборів в Франції читайте тут.

Під час відкриття торгів Індекс CAC 40, який складається з найбільших компаній на Паризькій біржі, зрос на 2,7%. Проте пізніше ситуація на ринку змінилася, що призвело до сповільнення темпів росту індексу до 1,5%.

Акції у банківському секторі, що вважаються важливим показником економіки, показали зростання на біржі. Зокрема, цінні папери Societe Generale виріс на 4,3%, а акції Credit Agricole та BNP Paribas - на 3,8% та 3,4% відповідно. Нагадаємо, що французькі банки зазнали серйозних втрат після оголошення позапланових парламентських виборів.

Євро також позитивно вплинуло на результати першого туру виборів у Франції. Єдина валюта Єврозони показала найкращі результати проти долара США за понад два тижні. Крім того, Індекс Stoxx 600 зріс на 0,45% до середини ранкових торгів, відновивши свої позиції від попередніх втрат.