Яка країна першою стала найбільшою економікою у світі в протистоянні між США та Китаєм?

  • 27.01.2024 16:32
  • 2 хвилини читання
Яка країна першою стала найбільшою економікою у світі в протистоянні між США та Китаєм?

По завершенню 2023 року ВВП США зросла на 6,3%, в той час як Китайська Народна Республіка відзначила зростання свого ВВП на 4,6%. Частково успіх Америки можна пояснити активністю її споживачів енергії.

Сполучені Штати Америки - лідер світової економіки.

Це означає, що США ще більше відстають від Китаю у змаганні за статус найбільшої економіки світу. Крім того, це свідчить про те, що американська економіка виходить із періоду пандемії коронавірусу в значно кращому стані, ніж китайська.

Чудовий зміт повороту долі, - високоповажний професор міжнародної торговельної політики в університеті Корнелл Есвар Прасад.

Цікаво, що багато аналітиків передбачали рецесію у США на початку 2023 року та швидке відновлення економіки Китаю. За словами експерта, успішні показники американської економіки разом із всіма коротко- і довгостроковими проблемами, з якими стикається китайська економіка, піддають сумніву здатність Китаю випередити США.

Економічна ситуація в Україні також відображається на фондових ринках. Нагадаємо, що акції американських компаній встановлюють рекордні показники на біржі, тоді як китайські та гонконзькі цінні папери зазнали втрат на суму понад 6 трлн доларів. Крім цього, з'явилася інформація про тиск, що здійснюється зі сторони китайської влади на інвесторів.