Японія вибула з трійки економічних лідерів світу: яка країна зайняла її місце?

  • 15.02.2024 15:16
  • 2 хвилини читання
Японія вибула з трійки економічних лідерів світу: яка країна зайняла її місце?

Мова йде про Німеччину, яка впередила Японію за розміром ВВП у 2023 році. Цікаво зазначити, що обидві країни зіткнулися з рядом економічних викликів.

Японію випереджено Німеччиною за рівнем ВВП.

За оцінками Міжнародного валютного фонду, ВВП Японії складає 4,23 трильйона доларів. У той же час, економіка Німеччини досягла позначки 4,43 трильйона доларів. Отже, Німеччина стала третьою найбільшою економікою у світі, поступившись лише Китаю та США.

Одна з основних причин, що призвела до того, що Японія втратила своє місце серед трійки лідерів, - значне послаблення єни відносно долара та євро. Згідно з DW, протягом 2022 та 2023 років японська валюта втратила понад 18% своєї вартості відносно долара, тоді як позиції євро - основної валюти Німеччини - загалом залишилися стабільними.

Утримання головного економіста Credit Agricole засвідчує, що економіка азійської країни може занепасти знову в першому кварталі 2024 року, повідомляє Reuters. За його думкою, це базується на таких факторах:

  • Зниження темпу світового економічного розвитку;
  • Потужність внутрішнього попиту демонструє ретельно.
  • На заході країни стали помітні наслідки землетрусу.

У Міжнародному валютному фонді передбачають, що мешканці Німеччини, ймовірно, будуть у набагато кращому становищі, ніж японці. Зокрема, за прогнозами, розрахунковий ВВП на кожну людину складатиме 52 824 тисячі доларів, в той час як для Японії цей показник становитиме 33 950 доларів.