Ілон Маск успішно зміцнив свою владу над компанією Tesla: яким чином він це досяг

  • 16.02.2024 17:31
  • 2 хвилини читання
Ілон Маск успішно зміцнив свою владу над компанією Tesla: яким чином він це досяг

Ілон Маск успішно збільшив свою власну частку акцій.

За останніми даними, що були отримані від Комісії з цінних паперів та бірж США, доля Ілона Маска в компанії Tesla, де він також виконує обов'язки генерального директора, збільшилася до 20,5% акцій. Раніше він мав лише 13% цінних паперів цього виробника електрокарів.

Зараз Маскову частку в Tesla оцінюють на понад 120 мільярдів доларів США. Власництво бізнесмена становить близько 441,06 мільйона звичайних акцій компанії. Крім цього, він отримав опціони на купівлю 303,96 мільйона цінних паперів, які можуть бути використані до 31 грудня 2023 року протягом 60 днів.

Тисячу дев'ятсот дев'яносто п'ятирічний Маск незабаром після цього купив 10% акцій Twitter та став найбільшим акціонером компанії. Ця угода викликала багато суперечок і обговорень серед експертів та громадськості. На даний час Маск активно розвиває ці дві компанії та працює над створенням нових технологій, що впливають на розвиток світового ринку та інновацій.

Нагадаємо, що раніше Ілон Маск заявив, що для розвитку Tesla йому має належати приблизно 25% акцій компанії. Що більше, він навіть висловлював критику на адресу Марка Цукерберга через структуру акцій подвійного класу у корпорації Meta.