Ілон Маск втратив 56 мільярдів доларів, а акції компанії Tesla зазнали падіння: що сталося.

  • 31.01.2024 11:16
  • 2 хвилини читання
Ілон Маск втратив 56 мільярдів доларів, а акції компанії Tesla зазнали падіння: що сталося.

Повернення винагороди - це процес повернення отриманої компенсації.

Ціни акцій компанії Tesla знизилися після призначення американським судом повернення бонусної винагороди Ілону Маску в загальній сумі 56 мільярдів доларів. Зазначається, що на момент отримання бонусу від Tesla, Маск мав більше контролю над компанією, ніж рада директорів та акціонери.

Читайте також: Ілон Маск на декілька годин втратив звання найбагатшої людини світу: хто його головний конкурент

Суд у штаті Делавер вирішив, що не було достатніх доказів основаності такої значної суми винагороди. При цьому суд вважає, що ті особи, які прийняли це рішення, "були зобов'язані Маску", що означає, що мільярдер мав на них вплив.

Як простіше сказати, Комітет компенсацій та Рада директорів не зробили жодної користі компанії, коли обговорювали план винагороди Маска. У суді Делавера було зазначено, що насправді немає майже жодних доказів того, що переговори відбувалися зовсім.

Зазначено, що Ілон Маск може подати скаргу на це рішення до вищої судової інстанції.

На який саме бонус йде мова?

В 2018 році Маск отримав бонус від Tesla на суму 56 мільярдів доларів, що призвело до перевищення його статків позначки в 100 мільярдів доларів. Це дозволило Маску стати найбагатшою людиною у світі на той момент.

Того ж року акціонер компанії Tesla, Річард Торнетта, подав позов проти Ілона Маска та декількох членів ради директорів, з вимогою скасувати бонус, який він вважав несправедливим. Незважаючи на те, що сам Торнетта володів лише дев'ятьма акціями Tesla, його критику підтримав і великий інвестор - пенсійний фонд California State Teachers 'Retirement System (CalSTRS).