Ілон Маск знову "нарив" на Цукерберга: можливо, він заздрить його впливу в Meta.

  • 20.01.2024 17:45
  • 2 хвилини читання
Ілон Маск знову "нарив" на Цукерберга: можливо, він заздрить його впливу в Meta.

Згадаємо, що Ілон Маск нещодавно висунув ультиматум перед радою директорів Tesla, оскільки він прагне отримати більше контролю над компанією. Таким чином, мета бізнесмена - отримати 25% акцій виробника електрокарів. Зараз його частка складає 13%.

Ілона Маска оточують критика та заздрість.

Один з варіантів збільшення частки Маска у Tesla - використання структури акцій подвійного класу. Згідно з цим планом, право голосу збільшується без необхідності отримання більшої кількості акцій компанії. Проте дана можливість недоступна для Маска, оскільки її неможливо впровадити після початкового публічного розміщення акцій Tesla на біржі. Нагадаємо, що компанія стала суб'єктом фондового ринку у 2010 році.

У відмінність від Ілона Маска, Марк Цукерберг володіє акціями Meta, які надають йому рішучий вплив у компанії, що еквівалентно 10 голосам за одну акцію. Для кращого сприйняття, ситуація виглядає так:

  • Приблизно 13% володіє Марк Цукерберг у Meta.
  • Він отримує більше половини, а саме понад 50%, всіх голосів.
  • На справді, мільярдер має можливість вітовати рішення, які приймають інші акціонери.

Здається, те, що Ілон Маск не може змінити структуру Tesla, особливо розлютило його. А його публічна реакція на цю ситуацію схожа на заздрість щодо Марка Цукерберга.

Нагадаємо, що у 2023 році Ілон Маск та Марк Цукерберг майже організували реальну поєдинок після наступної сварки у соціальних мережах. Захід планували провести у італійському місті Рим, але його скасували. На момент написання цього тексту, видання Bloomberg так оцінює капітали бізнесменів:

  • Ілон Маск має майно вартістю 219 мільярдів доларів і є найзаможнішою особою у всьому світі.
  • Марк Цукерберг - має на увазі, володіє - 137 мільярдами доларів (займає 5 місце у списку найбагатших осіб на планеті).