Індія надзвичайно збільшила об'єми закупівель нафти в Росії: що це означає для Саудівської Аравії.

  • 23.06.2024 14:00
  • 2 хвилини читання
Індія надзвичайно збільшила об'єми закупівель нафти в Росії: що це означає для Саудівської Аравії.

У зв'язку з цим Саудівська Аравія втрачає свої позиції на ринку Індії. Також спостерігаються значні зміни в структурі нафтового імпорту країни.

Індія придбала надзвичайно великі обсяги нафти від Росії.

Загалом у травні Індія збільшила імпорт російської нафти до приблизно 2,1 мільйона барелів на добу, досягнувши рекордного рівня. Однією з ключових причин чергового зростання цього показника є збільшення знижок на російську нафту через зменшення попиту в Китаї.

Крім того, компанії з індійським приватним сектором у галузі нафтопереробки Reliance Industries та Nayara Energy, у яких російські компанії володіють більшість акцій, уклали термінову угоду про купівлю російської нафти.

У той час як державні підприємства з цього сектору закуповують сировину від країни-агресора на ринку. Росія залишається одним з основних постачальників нафти в Індію. Потім йдуть Ірак та Саудівська Аравія.

Втрати з припинення постачання нафти з Саудівської Аравії та інших постачальників до Індії

У травні постачання сировини з Саудівської Аравії впали до найнижчого рівня за 10 місяців через підвищення цін на термінові контракти компанією Saudi Aramco.

У травні індійські нафтопереробні заводи відправили 508 500 барелів саудівської нафти щодня, що на 16,4% менше, ніж у квітні. У той же час, вони отримували 1 мільйон барелів на добу з Іраку, що на 22,2% більше, ніж у попередньому місяці.

Інфографіка Reuters показує динаміку нафтового імпорту в Індію на основі урядових торгових даних.

Збільшення обсягів використання російської нафти призвело до зменшення як частки сировини з Близького Сходу в структурі імпорту Індії, так і частки нафти від ОПЕК. Крім того, в травні індійські нафтопереробні заводи закуповували 176 тисяч барелів нафти з США.