Іноземні інвестиції в Китаї знизилися до найнижчого рівня за останні 30 років.

  • 20.02.2024 12:00
  • 2 хвилини читання
Іноземні інвестиції в Китаї знизилися до найнижчого рівня за останні 30 років.

Згідно з офіційними даними, у 2023 році Китай зазнав найменшого обсягу прямих іноземних інвестицій з 1990-х років. Друга за розміром економіка світу важко відновлюється після пандемії коронавірусу, тому інвестори шукають більш вигідні активи.

Також слід пам'ятати про важливість вибору одного з найкращих варіантів для інвестування, взявши на увагу поради від досвідчених фахівців.

У Китаї спостерігається зниження обсягу іноземних інвестицій.

Загалом у 2023 році до Китаю надійшло близько 33 мільярдів доларів у формі прямих інвестицій, що свідчить про зростання іноземного капіталу в країні. Порівняно з попереднім роком цей показник скоротився на 82% і досяг найнижчого рівня з 1993 року.

Ця інформація виникла на фоні численних складних викликів для Китаю. Серед них варто відзначити:

  • Сповільнення економічного зростання, з яким намагається боротися Пекін;
  • Криза на ринку нерухомості - це складна ситуація, яка виникає в результаті зниження попиту на житло і, як наслідок, зниження цін на нерухомість.
  • Низький попит на внутрішньому ринку;
  • Серед інвесторів відсутність довіри швидко зростає.

Причиною зменшення обсягів зарубіжних інвестицій в Китаї також стала геополітична невизначеність. Ще одним чинником було підвищення відсоткових ставок на інших ринках. Це призвело до виведення іноземними компаніями коштів з Китаю з метою отримання вищого рівня прибутковості.

За оцінками видання Financial Times на основі даних Міністерства торгівлі Китаю, прямі іноземні інвестиції знизилися на 34% до 72,8 мільярда доларів (10 мільярдів євро) за річний період до вересня. Це найбільше зменшення з 2014 року, коли були оприлюднені ці дані.