Іноземні партнери все частіше відмовляються співпрацювати з російським корпорацією через санкції.

  • 03.04.2024 19:15
  • 2 хвилини читання
Іноземні партнери все частіше відмовляються співпрацювати з російським корпорацією через санкції.

Маємо справу з тим, що іноземні банки відмовляються співпрацювати з "Норінкелем". Цікаво, що в цьому випадку санкції не мають значення, оскільки жодні обмеження не стосуються російського холдингу.

Могутній російський холдинг зіткнувся зі значними труднощами.

Берлін повідомив, що багато банків відмовляються проводити платежі та приймати оплату за російську продукцію. За його словами, майже всі великі кредитори припинили перекази до Росії.

Крім того, Антон Берлін повідомив, що постачальники послуг, склади, порти та власники суден відмовляються працювати з холдингом. Тому російській компанії доводиться змінювати всю систему збуту.

"Норнікель" в 2023 році зафіксував дворазове зменшення чистого прибутку, який склав 2,87 мільярда доларів. Крім цього, компанія також повідомила про зменшення виробництва ключових металів у гірничо-металургійній галузі.

  • видобуток нікелю збільшився на 5% і становить 209 тисяч тонн;
  • Паладій - на 4% зменшився до 2,69 мільйона унцій.

У результаті "Норільськ" змушений продавати метали зі знижкою, хоча Берлін зауважив, що це не завжди має місце. За його словами, деякі покупці добровільно уникатимуть покупки російських металів і продукції з них, особливо європейці. Деякі клієнти розглядають можливість співпраці, але вони хочуть купувати російські метали від незалежних постачальників, а не безпосередньо від росіян.