Європейський центробанк висилає сигнали про готовність до важливих змін.

  • 28.05.2024 14:00
  • 2 хвилини читання
Європейський центробанк висилає сигнали про готовність до важливих змін.

Нагадаємо, що світові центробанки почали підвищувати процентні ставки через кризу та інфляцію, спричинену пандемією коронавірусу. Зараз регулятори розглядають різні варіанти щодо ставок, оскільки інфляційний тиск зменшився, але зростання цін є важливим фактором впливу.

Європейський центробанк готується до внесення змін.

За висловленням Філіпа Лейна, якщо не відбудеться великих несподіванок, то на даний момент центробанку достатньо того, що вони спостерігають, щоб відмовитися від вищого рівня обмежень.

У той же час, Європейському центробанку слід і надалі додержуватися обмежувальної політики в 2024 році, оскільки це необхідно для забезпечення подальшого сповільнення інфляції і запобігання її "застряганню" вище цільового рівня у 2%. Виправити це буде дуже складно і, ймовірно, дуже болюче.

Економіст також повідомив, що в ЄЦБ успішно впоралися з завданням забезпечення своєчасного уповільнення інфляції. Чергове засідання регулятора заплановане на наступний тиждень.

Так Філіп Лейн відповідає за підготовку рекомендацій для ради керівництва щодо дій зі ставками відсотків. Нагадаємо, що в США почали обговорювати можливе посилення монетарної політики через невдачі в боротьбі з інфляцією.