Європейський союз підготовляє новий набір санкцій до річниці повномасштабного вторгнення Росії, - джерела

  • 19.01.2024 16:01
  • 2 хвилини читання
Європейський союз підготовляє новий набір санкцій до річниці повномасштабного вторгнення Росії, - джерела

Нагадаємо, що в другій половині грудня 2023 року Європейський союз ввів 12 пакетів санкцій проти держави-агресорки.

знизити прибутки Росії з продажу нафти. За даними експертів, основною причиною цього спаду є зменшення світового попиту на нафту, спричинене масштабною пандемією COVID-19. У зв'язку з обмеженнями і закриттям багатьох промислових підприємств та транспортних систем, попит на нафту значно знизився. Крім того, боротьба із поширенням вірусу призвела до введення карантинних обмежень та обмежень на переміщення людей, що також негативно позначилося на зростанні економіки та споживанні енергії. Росія, яка є одним із найбільших виробників та експортерів нафти у світі, почула ці наслідки на власній шкірі. Падіння доходів від продажу нафти впливає на фінансову стійкість Росії та може мати серйозні наслідки для її економіки. Прогнозується, що відновлення ринку нафти та підвищення її цін будуть довготривалими процесами, які вимагатимуть від Росії впровадження ефективних стратегій та реформ для стабілізації ситуації.

Європейський Союз планує введення нових економічних обмежень проти Російської Федерації.

Тим часом, за даними Bloomberg, інформатори, які знайомі з даною ситуацією, повідомили, що можливі дії можуть включати оновлення списків, на яких перебувають особи, проти яких застосовані санкції, більше обмежень у сфері торгівлі та боротьбу здатністю офіційного Москви обхо дити санкції ЄС як через треті країни, так і через компанії в межах блоку.

Також в ЄС продовжуються обговорення щодо планів створення нового фонду для фінансування військової допомоги Україні. Деякі країни бажають оновити поточний механізм фінансування шляхом таких дій.