Європейський союз планує залучити 100 мільярдів за кілька років у галузь, від якої залежить весь світ.

  • 22.05.2024 19:45
  • 2 хвилини читання
Європейський союз планує залучити 100 мільярдів за кілька років у галузь, від якої залежить весь світ.

У центрі уваги є "Закон про мікросхеми", який був прийнятий Європейською радою у липні 2023 року. Цей закон спрямований на створення сприятливих умов для розвитку європейської промислової бази у сфері напівпровідників, привертання інвестицій, підтримку досліджень та інновацій. Однією з мет цього закону є підготовка Європи до будь-якої майбутньої кризи, пов'язаної з постачанням мікросхем.

На Дональда Трампа варто звернути увагу, оскільки він запустив новий спосіб збору коштів на передвиборчу кампанію.

Європейський союз має намір залучити понад 100 мільярдів євро на мікросхеми.

Очікується, що цей закон допоможе залучити понад 100 мільярдів євро приватних інвестицій у виробництво мікросхем до 2030 року. Про це повідомив Томас Скордас під час конференції в Антверпені, Бельгія, в Європейській комісії.

Слід зазначити, що цей закон наразі передбачає виділення коштів у розмірі 43 мільярдів євро і в основному покладається на уряди окремих країн. Крім того, Європейська комісія поки що затвердила досить невеликий обсяг фактичного фінансування.

З іншого боку, дві потужні компанії оголосили про свій намір побудувати заводи в Німеччині, вартістю понад 30 мільярдів євро. Це компанії Intel та TSMC. Крім того, Європейська комісія планує остаточно затвердити фінансування проєктів, спрямованих на дослідження та розробки у чотирьох підсекторах індустрії мікросхем до вересня.

Комісія також планує виділити кошти на створення європейської дизайнерської платформи, яка надасть можливість компаніям, науковцям і стартапам мати доступ до програмних інструментів необхідних для розробки власних чіпів. Оскільки більшість провідних виробників мікросхем проектують та виробляють їх, такі як TSMC, Samsung або Intel.