Європейський союз заощадив понад 100 мільярдів кубометрів газу за рік та перевиконав важливу ціль.

  • 28.02.2024 15:19
  • 2 хвилини читання
Європейський союз заощадив понад 100 мільярдів кубометрів газу за рік та перевиконав важливу ціль.

У 2023 році Європейський союз заощадив мільярди кубометрів газу.

Економія природного газу являє собою важливий внесок як громадян, так і підприємців, на території Європейського Союзу у подоланні енергетичної кризи, спричиненої повномасштабною війною Росії проти України.

Також не забудьте прочитати Наслідок відомих інвесторів: які поради допоможуть накопичити капітал.

Благодаря совместным усилиям ЕС удалось сократить спрос на голубое топливо на 18% в период с августа по декабрь 2023 года. В результате блок сэкономил 101 миллиард кубометров газа.

У Єврокомісії зазначили, що зазначений показник значно перевищує ціль щодо збереження газу, яку літом 2022 року погодили країни ЄС на законодавчому рівні – 15% від попиту. Основна мета блоку – стабілізація енергетичного ринку та продовження заходів солідарності з Україною.

Тому Європейська комісія виступила з пропозицією погодити на рівні Ради ЄС рекомендації для країн-членів щодо подовження заходів зі скорочення споживання природного газу та зберегти як орієнтир мету скорочення попиту газу на 15% порівняно із середнім рівнем попиту. Цю пропозицію планують винести на обговорення під час зустрічі Ради міністрів ЄС з питань енергетики. Захід має пройти 4 березня 2024 року.