Канада посилює контроль над фінансовими операціями: інспекція зростає в зв'язку з укріпленням співпраці з Росією.

  • 08.03.2024 13:30
  • 3 хвилини читання
Канада посилює контроль над фінансовими операціями: інспекція зростає в зв'язку з укріпленням співпраці з Росією.

На веб-сайті Міністерства фінансів України було опубліковано Директиву про фінансові операції, видану віце-прем’єр-міністром, міністром фінансів Канади Крістією Фріланд. Згідно з цим документом, Канада посилює контроль за фінансовими транзакціями, які пов’язані з Росією.

Турецький порт остаточно відмовився від російської нафти: який фактор став ключовим впливом.

Суть директиви.

  • будь-яка фінансова операція, що має відношення до Росії, незалежно від своєї величини, розглядалася як операція зі значним рівнем ризику.
  • зобов'язання посилюються щодо належної перевірки, контролю та обліку фінансових операцій.
  • Обов'язковість застосування стосується всіх операцій, які походять з Росії або призначені для Росії, і розповсюджується на перекази з використанням національної та віртуальної валюти.

Які вимоги є необхідними?

У вказівках, що пояснюють вимоги директиви, видані відділом фінансової розвідки в Канаді (FINTRAC), зазначено, що фінансові операції, що мають походження з Росії або призначені для Росії, можуть включати, але не обмежуватися:

  • за допомогою електронних платежів, грошових трансферів або інших видів переказів, які мають в своїй адресі відправлення або отримання російську локалізацію;
  • активності чиновників російського уряду (наприклад, операції на банківському рахунку посольства Росії в Канаді)
  • Отримання російських рублів як депозиту на рахунок або для здійснення операцій з віртуальною валютою.
  • здійснення обміну іноземної валюти або криптовалюти, що включає російські рублі.

Сергій Марченко висловив привітання з посиленням Канадою контролю за фінансовими операціями, пов'язаними з Росією.

На сьогоднішній день директиви Міністра фінансів Канади у рамках Закону про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму застосовуються до операцій з трьома країнами – Північною Кореєю, Іраном та з 24 лютого поточного року з Росією, – повідомив міністр фінансів.

За його висловлюваннями, в Канаді не вдалося дочекатися завершення пошуку консенсусу щодо санкцій проти країни-агресора в рамках FATF, і вони відразу ж поставили Росію на один рівень з країнами чорного списку.