Казахстан бажає позбутися російських цінних паперів: у чому тут зв'язок зі США?

  • 11.07.2024 11:45
  • 2 хвилини читання
Казахстан бажає позбутися російських цінних паперів: у чому тут зв'язок зі США?

Центральний депозитарій цінних паперів у Казахстані закликає своїх клієнтів вивести з країни російські цінні папери через санкції США, що були запроваджені проти російського Національного розрахункового депозитарію (НРД) у середині червня.

Казахстан бажає позбутися цінних паперів російського походження.

Повідомляється, що генеральна ліцензія Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США щодо проведення операцій з Московською фондовою біржею та її структурами діятиме до 13 серпня. Особливо це стосується Національного розрахункового депозитарію.

Наприклад, зазначають, що мова йде про ряд активів з міжнародним ідентифікаційним номером цінних паперів RU. Це близько 140 видів цінних паперів з префіксом RU, які перебувають у обігу. Серед них є облігації суверенного боргу, корпоративні облігації та акції.

Генеральний директор кіпрського брокера Mind Money повідомив, що регулятор Казахстану фактично рекомендує завершити всі розрахунки та викинути російські індикатори з казахстанського депозитарію. Зазначив, що депозитарій просто більше не бажає утримувати російські цінні папери в своїх портфелях.