Кібербезпека - це серйозно, тому оберіть надійний пароль для своїх інтернет-акаунтів.

  • 02.05.2024 07:46
  • 7 хвилин читання
Кібербезпека - це серйозно, тому оберіть надійний пароль для своїх інтернет-акаунтів.

Цікаво, що за останні два дні ціни на какао-боби різко знизилися на чверть.

Розповсюдження кіберзлочинності становить серйозну загрозу для всіх.

Прогнозують, що загальні втрати від діяльності кіберзлочинців зростуть на 15% щорічно протягом наступних двох років, а до 2025 року ця цифра досягне 10,5 трильйона доларів щорічно.

У той же час 75% спеціалістів з безпеки відзначили збільшення кількості кібератак протягом останнього року. Україні кількість кібератак у 2023 році збільшилася майже на 16%. За даними Держспецзв'язку, за 12 місяців було зафіксовано понад 2500 атак.

Це ще один доказ важливості дотримання правил безпеки в Інтернеті, які допоможуть захистити особисті дані і кошти, а також сигнал перевірити свої паролі й покращити знання щодо особистої інформаційної безпеки.

Отже, в новій статті ми розповімо про основні загрози, правила створення надійного пароля та ефективні інструменти боротьби і запобігання шахрайству.

Основні характеристики надійного пароля

Міцні ключові фрази є набагато безпечнішими за звичайні паролі, оскільки вони зазвичай довші. Тому їх важче вгадати шляхом перебору комбінацій. Тобто можна вибрати слово або фразу, виділити перші літери, цифри або розділові знаки з неї, щоб створити надійний пароль.

Довжина пароля та різноманітність його складових. В даний час для безпеки пароль повинен містити щонайменше 12 знаків. Додатково рекомендується використовувати великі та малі літери, цифри та символи.

Різні паролі – для кожного облікового запису у соціальних мережах, застосунках, торговельних біржах потрібно обов’язково створювати окремий пароль. Важливо, щоб всі паролі відрізнялися один від одного, що забезпечить вищий рівень безпеки для особистих даних.

Крім того, під час створення паролів важливо уникати загально відомих даних про себе, таких як день народження, місце проживання або походження, улюблені фрази або цифри, які можуть бути легко зв'язані з людиною в інших або публічно доступних джерелах.

Найбільш поширені труднощі та виклики у віртуальному середовищі та методи захисту від них

Фінансові збитки

Усі, хто нехтує інформаційною безпекою, ризикують потрапити в небезпечну зону. Особливо це стосується аспектів цифрового життя, пов'язаних з фінансами. Важливо зазначити, що це стосується як традиційних валют (долар, євро, гривня), так і криптовалют, якими користуються все більше людей.

Ризики втрати коштів через атаки кіберзлочинців існують як для фізичних осіб, так і для бізнесів, які нехтують безпечними паролями та іншими правилами інформаційної безпеки. У результаті кібератаки під загрозою можуть опинитися збереження на рахунках, різні інвестиційні активи (якщо такі є), банківські карти або застосунки.

Одним із важливих засобів, що допомагає захистити себе у віртуальному світі, є 2FA (двофакторна автентифікація). Для ефективного запобігання атак кіберзлочинців цей інструмент активно використовується однією з найбільших криптобірж Європи з українським корінням – WhiteBIT.

Двофакторна автентикація для отримання доступу до акаунту та здійснення фінансових операцій забезпечує користувачів додатковим рівнем безпеки. При використанні даної функції, окрім паролю, необхідно ввести додатковий код з SMS або програми, використати розпізнавання голосу, залишити відбиток пальця і т. д.

Ще однією перевагою є те, що двофакторний код змінюється кожен раз при вході і діє лише декілька хвилин або годин. Це означає, що постороння особа не зможе отримати доступ до акаунту. Крім того, власник облікового запису отримає повідомлення про спробу входу та зможе перевірити свої дані, змінити пароль або звернутися до служби підтримки у разі потреби.

"Полювання" за паролями

Кіберзлочинці вдосконалюють свої навички для отримання доступу до паролів з метою своїх цілей. Для цього вони використовують різні інструменти, такі як:

  • Шахрайські листи з посиланням на неправдиві сторінки відомих сервісів. Коли людина клікає на таке посилання й вводить свої дані, хакер отримує доступ до реального акаунту на цьому ресурсі.

Для захисту власників криптовалют, на WhiteBIT діє "Антифішинг". За його допомогою можна вказати особистий код в усіх листах біржі, який відомий лише користувачу. Цей код є обов'язковим елементом у всіх легітимних електронних листах від WhiteBIT. Ця функція допомагає уникнути фішингових атак та захистити від шахрайства.

  • Шкідливе програмне забезпечення, що створене для того, щоб запам'ятовувати паролі людей, які стали жертвами кіберзлочинців;
  • Метод перебору - у цьому випадку зловмисники намагаються вгадати пароль шляхом перевірки найпоширеніших комбінацій.

Небезпека для інтелектуальної власності

Інновації - це один з основних катализаторів прогресу у світі. Вони є привабливою метою для кіберзлочинців, оскільки будь-яке порушення інформаційної безпеки може призвести до втрати конфіденційної інформації, комерційної таємниці та даних досліджень.

Для того щоб уникнути цього, варто впровадити в практику KYC-верифікацію, яку також використовує криптобіржа WhiteBIT. Цей процес спрямований на підтвердження особи шляхом надання певної особистої інформації, наприклад, фото паспорта. Верифікація сприяє вищому рівню регулювання та прозорості на крипторинку. KYC також допомагає створенню середовища для безпечного здійснення фінансових операцій.

Отже, кожному варто перевіряти свої паролі та дбати про безпеку власної інформації й коштів у віртуальному середовищі. Для цього можна використовувати досвід WhiteBIT, яка входить до трійки найбезпечніших криптобірж у світі згідно з аудитами компанії з кібербезпеки Hacken та рейтингу від CER.live, де платформі присуджено найвищий рівень ААА.