Кіберзлочинці вкрали з криптовалютного ринку майже 2 мільярди доларів, але існує дуже сприятлива обставина.

  • 17.01.2024 09:38
  • 3 хвилини читання
Кіберзлочинці вкрали з криптовалютного ринку майже 2 мільярди доларів, але існує дуже сприятлива обставина.

Аналітики платформи Immunefi досліджували випадки, коли зловмисники шахрували гроші, використовуючи криптопротоколи. Також вони розглядали можливі сценарії маніпулювання протоколами. Всього фахівці виявили 319 випадків, що відповідали цим критеріям.

Варто звернути увагу на незаперечних світових лідерів: цінні папери, компаній котрих стоять надзвичайно великі гроші.

Кіберзлочинці заволоділи понад 1 мільярдом доларів із криптовалютного ринку.

Згідно з висновками Immunefi, дослідження показало, що протягом 2023 року учасники криптовалютного ринку втратили 1,8 мільярда доларів через різноманітні атаки хакерів. Тільки два проєкти зазнали найбільших втрат.

  • Mixin Network - це децентралізована платформа, спрямована на розробку швидкої та безпечної обробки транзакцій. Використовуючи технологію блокчейн, Mixin Network надає миттєвий доступ до функцій грошових переказів та обміну активами, що дозволяє користувачам легко та ефективно керувати своїми фінансовими операціями. Завдяки високій швидкості обробки, низьким комісіям та безперервній доступності, Mixin Network стає ідеальним рішенням для сучасного фінансового світу. Ця мережа покликана зробити цифрові транзакції доступними для кожного, незалежно від географічного положення, банківського статусу або будь-яких інших обмежень.
  • Euler Finance - протокол децентралізованих фінансів.

Повідомляється, що близько однієї п'ятої суми, яку зловмисники вкрали від хакерів у 2023 році, припадає на згадані вище проекти. Також окремо виділяється група хакерів Lazarus, яка пов'язана з Північною Кореєю. Зокрема, повідомляється, що ця група відповідає за викрадення 308 мільйонів доларів у 2023 році. Ця сума становить 17% від загальних збитків, за оцінками аналітиків. Припускається, що уряд Північної Кореї стоїть за атаками на Atomic Wallet, CoinEx, Alphapo, Stake та CoinsPaid.

Також минулого року було вдалим повернення коштів, які було незаконно привласнено хакерами. Ця сума становить 241 мільйон доларів. Проте аналітики зазначили, що обсяг викрадених коштів зменшився вдвічі порівняно з попереднім роком, коли шахраї вкрали майже 4 мільярди доларів.