Китай може стикається з економічними труднощами: чи є можливість врятуватися?

  • 07.02.2024 12:16
  • 2 хвилини читання
Китай може стикається з економічними труднощами: чи є можливість врятуватися?

Китайська економіка відновлюється після пандемії коронавірусу значно повільніше, ніж прогнозували більшість експертів. Крім того, багато викликів, з якими зіткнулася країна, є добре відомими, і можуть привести до зростання боргів та дефляції.

Китай може зіткнутися з труднощами.

На сьогоднішній день до основних проблем Китаю відносять дефляцію, старіння населення, кризу на ринку нерухомості та дуже негативні настрої щодо китайських акцій (інвестори, які грають на падіння ринку, стають активними). Експерти мають різні думки щодо ситуації в Китаї.

Деякі економісти та стратеги з Волл-стріт висловлюють значні сумніви щодо можливості Пекіна відновити свою економіку. У той же час, дослідники з Інституту міжнародних фінансів проявляють більший оптимізм і прогнозують, що до 2024 року економіка Китаю зросте на 5%, що вище загального консенсусу на рівні 4,6%. Вони також підкреслюють, що розвиток ситуації буде залежати від рішень, прийнятих китайською владою.

Нагадаємо, що китайські та гонконзькі акції зазнали втрат у розмірі 6,3 трильйона доларів після досягнення пікового рівня у 2021 році. Водночас офіційні органи у Пекіні роблять все можливе, щоб зупинити падіння довіри інвесторів. Регулятори навіть мають намір проінформувати лідера Китаю, Сі Цзіньпіна, про ситуацію на ринку.