Китай планує вкласти понад 500 мільйонів доларів у розвиток Афганістану з метою видобутку нафти.

  • 10.02.2024 23:00
  • 2 хвилини читання
Китай планує вкласти понад 500 мільйонів доларів у розвиток Афганістану з метою видобутку нафти.

Китайська енергетична компанія Xinjiang Central Asia Petroleum and Gas Co, також відома як CAPEIC, уклала угоду з представниками влади Талібану у 2023 році. Згідно з цією угодою, китайська сторона зобов'язалася інвестувати 150 мільйонів доларів на рік у видобуток нафти в Афганістані та нарощувати цю суму до 540 мільйонів доларів до 2026 року.

Увагу варта звернути на тему "Від кави до кока-коли: як заробити гроші на улюблених напоях".

Афганістан отримує китайські інвестиції, які спрямовані на розвиток видобутку нафти.

Сучасні інвестиції у нафтове виробництво в Афганістані становлять 49 мільйонів доларів. Це дало змогу збільшити обсяги видобутку на понад 1100 метричних тонн сировини щодня. Щоб зрозуміти, одна метрична тонна дорівнює 7,46 барелям нафти.

Згідно з інформацією отриманою від високопоставленого представника "Талібану" (терористичної організації, яка взяла владу в Афганістані у 2021 році після остаточного виведення військ США та відставки президента країни), який виступив перед представниками ЗМІ в умовах анонімності, китайська компанія не змогла досягти своїх інвестиційних цілей через некоректну оцінку витрат. Ще однією причиною є тримісячна затримка у затвердженні фінансового плану компанією владою Афганістану.

У центрі уваги знаходиться басейн річки Амудар'я, що з'єднує Афганістан та Узбекистан. Згідно з даними Геологічної служби США з 2011 року, в цьому районі міститься 962 мільйони барелів нафти. У зв'язку з цим, Китай планує вирити 22 нові свердловини до 2024 року. Основною метою є значне збільшення щоденного видобутку нафти на близько 15 тисяч барелів.