Китай виділив понад 47 мільярдів доларів на галузь, яка має вирішальне значення для всього світу.

  • 28.05.2024 11:00
  • 2 хвилини читання
Китай виділив понад 47 мільярдів доларів на галузь, яка має вирішальне значення для всього світу.

Цю інформацію було отримано з Національної системи публічної інформації про кредитування підприємств. Зокрема, було розголошено, що Китай утворив спеціальний фонд для підтримки виробників у цьому секторі.

Китай вкладає мільярди доларів у виробництво напівпровідників.

Однією з мет цього фонду є сприяння китайському сектору виробництва напівпровідників у створенні місцевого ланцюжка поставок. Крім того, Китай має на меті зменшення технологічного відставання від США.

Фонд, якому китайська влада виділила 47,49 мільярда доларів, може діяти як компанія з управління активами, брати участь в акціонерному капіталі як публічних, так і приватних компаній, що виробляють мікросхеми.

Для зрозуміння, створений найбільший фонд в історії Китаю - це третій етап проекту, який спрямований на розвиток галузі напівпровідників. Зокрема, бюджет цього фонду вдвічі більший за загальну суму, яку зібрали на попередніх етапах у 2014 і 2019 роках.

На даний момент відомо, що Мінфін Китаю володіє найбільшою часткою акцій фонду - 17%. Також 5 великих державних банків мають частки по 6% кожен.

Більше інформації про мікросхеми по всьому світу.

  • У ЄС планують залучити понад 100 мільярдів євро приватних інвестицій до виробництва мікросхем до 2030 року, що має стати можливим завдяки "Закону про мікросхеми", ухваленому Європейською радою в липні 2023 року.
  • У 2024 році США надали понад 11 мільярдів доларів тайванській компанії TSMC. Гроші надаються у формі грантів та кредитів.