Китайські інвестори починають активно впливати на національні фінансові ринки, а всіму цьому сприяє останній бум на ринках Сполучених Штатів.

  • 25.01.2024 10:31
  • 2 хвилини читання
Китайські інвестори починають активно впливати на національні фінансові ринки, а всіму цьому сприяє останній бум на ринках Сполучених Штатів.

Влада в Китаї намагається обмежити можливості вітчизняних трейдерів та інвесторів отримувати доступ до зарубіжних активів. На сьогодні вже кілька фондів припинили свою діяльність.

Китай проти інвестицій у закордонні активи.

Приблизно 30% фондів, які пропонують інвестиції в іноземні цінні папери, призупинили або обмежили продаж активів для китайських інвесторів. Додатково вказують, що деякі брокерські компанії неканонічно отримали направлення від Шанхайської фондової біржі.

Особливо, компанії, такі як China Asset Management та Bosera Asset Management, вирішили призупинити підписки на два фонди, які слідкують за важливими американськими індексами: Nasdaq та S&P 500.

Питання щодо обмежень виникли через бажання китайських інвесторів взяти участь у френзі на американському фондовому ринку, оскільки згадані вище індекси не просто зростали протягом останніх днів, а досягнули нових історичних максимумів. У той же час ситуація на китайському фондовому ринку суттєво відрізняється. Основні показники торгуються на рівнях мінімуму за останні 5 років.

Це зниження свідчить про те, що інвестори втрачають впевненість у здатність Китаю керувати своєю економікою. Варто врахувати, що Китай зазнає значних викликів, таких як сповільнення економічного зростання, високий рівень безробіття та дефляція.