Китайські підприємства готуються до значних втрат через метал, який є важливим для кожного.

  • 30.01.2024 14:35
  • 2 хвилини читання
Китайські підприємства готуються до значних втрат через метал, який є важливим для кожного.

Обидві компанії закликали інвесторів готуватися до скорочення прибутків та списання активів.

Китайські компанії готуються до значних фінансових втрат.

Очікується, що Tianqi Lithium Corp. зазнає спаду свого доходу на 73% у порівнянні з попереднім роком і складе від 6,6 мільярда юанів до 9,8 мільярда юанів. Представники компанії повідомили, що це сталось внаслідок різкого зниження цін на літій. Крім того, підприємство прогнозує, що отримає менші доходи від своїх інвестицій у чилійську фірму SQM.

Компанія Tianqi, у свою чергу, попереджає про можливе зменшення прибутків до 70% - 80% у 2024 році в Ganfeng Lithium Group.

Яка ситуація з цінами на літій?

Останнім часом спостерігаються значні збитки цін на метал, який використовується для акумуляторів електромобілів, а також батарей для смартфонів, ноутбуків тощо. Наприклад, ціни на цей метал впали на понад 80% порівняно з рекордним рівнем, що був зафіксований на початку 2023 року.

Також ринок постраждав як від страху щодо дефіциту, так і від недавніх заяв про масовий надлишок пропозиції у найближчому майбутньому. За даними Financial Times, минулого року ціни на літій впали до 13 200 доларів за тонну, що є найнижчим рівнем з 2020 року.