Китайській владі додають зусиль, щоб врятувати фондовий ринок: чи закликають на допомогу Сі Цзіньпіна

  • 06.02.2024 10:46
  • 3 хвилини читання
Китайській владі додають зусиль, щоб врятувати фондовий ринок: чи закликають на допомогу Сі Цзіньпіна

Зокрема, повідомляють, що контролери мають намір невдовзі проінформувати главу Китаю Сі Цзіньпіна про ситуацію на фондовому ринку. Справа в тому, що зростають очікування стосовно більш рішучих дій урядовців для зупинення краху на ринку.

Важливо враховувати Від кави до кока-коли: як заробити капітал на коханому напою

Регулятори готуються до зустрічі з головним керівником Китаю.

Китайські цінні папери почали активно відновлюватися на ринку після оголошення про намір регуляторів повідомити про стан ринку та ініціативи керівництва країни. Особи, які мають джерела інформації, заявляють, що ця оголошена новина може статися у вівторок. Ось деякі зміни, які відбулися на біржі:

  • Зокрема, Індекс CSI 300 відзначився зростанням на 3,5% після закінчення торгового дня, що є найкращим результатом для цього показника з кінця 2022 року.
  • Акції з невеликою капіталізацією, які до цього несли чи найменший вплив обвалу на ринках у Китаї, також почали відновлюватися.
  • Наприклад, Індекс CSI 1000 зріс на 7%, відновивши свої позиції до рівня, який було записано востаннє у 2008 році.

На даний момент невідомо, чи будуть заходи підтримки запроваджені після зустрічі з Сі Цзіньпінем. Проте, для китайських посадовців є дуже важливим стабілізувати ситуацію на ринку, щоб уникнути подальшого підриву довіри споживачів перед початком тижневого святкування Нового року за сонячним календарем.

Одним з основних ризиків є ймовірність того, що результати зустрічі не вражатимуть покупців, що може призвести до нових розпродажів на ринку. Проблема полягає в тому, що минулого року фондовий ринок "бачив кілька хибних світанків", коли ефект від стимулів тривав максимум кілька днів, а слабкі економічні показники та нові політичні ризики знову починали негативно впливати на настрої на ринку.

Нагадаємо, що китайські та гонконзькі акції зазнали втрат на суму 6,3 трильйона доларів після досягнення пікового рівня у 2021 році. Саме тому офіційний Пекін зробив все можливе, щоб зупинити падіння довіри інвесторів. Відповідно, Китай почав давити на місцевих інвесторів та тих, хто має бажання обмежити доступ до іноземних активів. Такі події відбуваються в контексті рекордних показників на американському фондовому ринку.