Китаю загрожують нові санкції від США та їх партнерів, повідомляє агентство Reuters.

  • 03.06.2024 12:30
  • 2 хвилини читання
Китаю загрожують нові санкції від США та їх партнерів, повідомляє агентство Reuters.

Сполучені Штати Америки та інші країни серйозно турбуються та незадоволені розвитком відносин між Китаєм та Росією, особливо з урахуванням війни проти України. Одним із високопосадовців США було прокоментовано цю ситуацію.

Організація країн-експортерів нафти ОПЕК+ ухвалила рішення продовжити скорочення видобутку нафти на ще один рік. Важливо знати цю новину.

Захід може введення санкцій проти банків та компаній Китаю.

Курт Кемпбелл, заступник державного секретаря США, навів приклади можливого застосування санкцій проти керівників китайських банків та компаній. Його слова свідчать, що Вашингтон у першу чергу зосереджується на компаніях, які на постійній основі сприяють Росії, та уважно вивчає фінансові установи у Китаї.

Американський представник висловив думку, що європейські країни та НАТО повинні передати Китаю спільний сигнал з перейтерезаністю. Курт Кемпбелл також зазначив, що США та інші країни розглядають можливість кроків, які виславлять "глибоке невдоволення" Китаю.

Оттепер більше новин про Китай буде доступно для українськомовної аудиторії.

Нагадаємо, що наприкінці травня стало відомо, що відтік капіталу з Китаю зрос до пікового рівня з 2016 року. Ситуація значно погіршилася у квітні 2024 року. У минулому році друга за обсягом економіка світу отримала найменший обсяг прямих іноземних інвестицій з початку 1990-их - всього 33 мільярди доларів. У річному вимірі цей показник впав на понад 80%.

Також важливо відзначити, що США втрачають сотні мільярдів доларів через китайських шпигунів, які використовуються для крадіжки інтелектуальної власності. Розмір збитків оцінюється від 200 до 600 мільярдів доларів щорічно.