Комерційний банк Чоучжоу проти росіян: яке рішення ухвалив китайський банк.

  • 07.02.2024 14:47
  • 2 хвилини читання
Комерційний банк Чоучжоу проти росіян: яке рішення ухвалив китайський банк.

Як це зачепило росіян

Представники компаній з Росії повідомляють, що через дії банку з Китаю у них стикаються з перешкодами у проведенні бізнесових угод. Також виникають проблеми зі здійсненням закупівель товарів з Китаю.

Також, прочитайте заяву ветерана Волл-стріт щодо прогнозування краху долара США та його основних конкурентів у світі.

У грудні банк Chouzhou попередив клієнтів з Росії, що неможливо здійснювати платежі за товари, які підлягають санкціям. Крім того, через декілька тижнів всі розрахунки були повністю заблоковані.

Навіть якщо уважається валюта, у якій проходять транзакції, російські підприємці відзначають, що саме банк Chouzhou був призначеним центром для імпортерів. Це пов'язано з перевагами, які надає дана фінансова установа.

Чому Chouzhou зміркував прийняти цю ухвалу

У грудні 2023 року президент США Джо Байден схвалив спрощений механізм введення обмежень щодо банків, які порушують санкції проти росіян. Оскільки американський Мінфін володіє необхідною компетенцією, фінансові установи Туреччини розпочали відмовлятися від установлення платежів з Росією.

З початку січня Китай відреагував на рішення Байдена. Китайські банки розпочали перегляд умов співпраці з російськими клієнтами.

Що змінилося:

  • Картки китайської платіжної системи Union Pay, що видані російськими банками, недієздатні за межами країни.
  • Виникли складнощі зі здійсненням переказів через Bank of China у юанях до Європи та Сполучених Штатів.

Варто зазначити, що китайська урядова позиція офіційно не передбачає підтримки санкцій проти Росії. Незважаючи на засудження російської агресії, Пекін продовжує співпрацю з росіянами.