Країни G7 отримали загрозу від Саудівської Аравії через російські активи, повідомляє Bloomberg.

  • 11.07.2024 07:45
  • 2 хвилини читання
Країни G7 отримали загрозу від Саудівської Аравії через російські активи, повідомляє Bloomberg.

Саудівська Аравія виступає проти конфіскації російських активів, які були заморожені після початку повномасштабної війни Росії проти України. Обсяг цих активів становить близько 300 мільярдів доларів.

Спільними зусиллями вдалося зібрати значну суму грошей для лікування "Охматдита". Це варте уваги досягнення.

Погляд Саудівської Аравії на конфіскацію заморожених активів Росії

Міністерство фінансів Саудівської Аравії навіть загрожувало продажем європейських облігацій. Зокрема, вони згадували про борг, виданий французьким казначейством. Про це повідомили два джерела.

Активи Саудівської Аравії в євро та французьких облігаціях можуть досягати десятків мільярдів євро. Однак є думки, що ці активи можуть виявитися недостатньо великими, щоб мати значущий вплив у разі їх продажу.

Пізніше Міністерство фінансів Саудівської Аравії повідомило, що таких загроз не існувало. У відомстві заявили, що їхні стосунки з G7 та іншими країнами ґрунтуються на взаємному повазі. Крім того, у заяві йдеться про те, що вони продовжують "обговорювати всі питання, які сприяють глобальному зростанню та підвищують стійкість міжнародної фінансової системи".

Проте, є інформація, що один урядовець з Саудівської Аравії стверджує, що вищезгадані загрози - не відображають політику уряду. Проте він зауважив, що можливо, країни-члени G7 мають уявити потенційні наслідки будь-яких захоплень.