Кремль ще не збагатів: який стратегічний партнер допомагає Росії?

  • 20.02.2024 14:31
  • 2 хвилини читання
Кремль ще не збагатів: який стратегічний партнер допомагає Росії?

Мова йде про Індію, яка збільшила обсяги закупівлі російської нафти з 2022 року. Тільки за минулий рік Росія експортувала сировину до Індії на рекордні 37 мільярдів доларів.

Також варто ознайомитися з порадами від легенд: як вибрати один з безпрограшних варіантів для інвестицій.

Індія придбала величезні обсяги російської нафти.

Згідно з аналізом від експертів CREA, Індія збільшила обсяги закупівлі нафти з Росії в 13 разів порівняно з показниками до війни. Це свідчить про те, що стратегічний партнер США – Індія – серйозно зацікавлений у співпраці, збільшивши обсяги російського експорту, який раніше направлявся на Захід та скоротився після нападу на Україну.

Покупка Росією нафти в Індію не порушує санкцій і є цілком законною операцією. Однак експерти підозрюють, що до постачання сировини до Індії можуть бути залучені так званий "тіньовий флот" Росії, який використовується для обходу санкцій та збільшення фінансових надходжень Кремля.

Слід відзначити, що в останні місяці виникали проблеми з постачанням російської нафти до Індії. Було повідомлено, що танкери з сировиною від агресора застрягали біля узбережжя стратегічного партнера США. Нагадаємо, що раніше Індія заявляла, що покупка російської нафти - це "рятівний крок для світу".