Криптовалюти - повноцінний інвестиційний актив: які переваги і недоліки варто знати наразі.

 • 11.04.2024 15:31
 • 2 хвилини читання
Криптовалюти - повноцінний інвестиційний актив: які переваги і недоліки варто знати наразі.

Щоб почати заробляти на криптовалюті, спочатку необхідно розібратися у її основах та вивчити, як правильно нею користуватися.

Криптовалюта - це цифрові активи, які використовують технологію блокчейн для забезпечення безпечних та анонімних транзакцій. Кожна операція з криптовалютою фіксується в блоках ланцюжка, що гарантує недоступність втручання ззовні.Це дозволяє користувачам швидко та безпечно проводити фінансові операції, обходячи посередників та бюрократію.

Криптовалюта - це цифрова або віртуальна валюта, яка створюється за допомогою криптографічних алгоритмів. У відміну від фіатних грошей, таких як долари або євро, які контролюються урядами та випускаються центральними банками, криптовалюти не мають зв'язку з жодною централізованою владою та є децентралізованим активом.

Першою і найдорожчою криптовалютою у світі є біткоїн. До кінця березня 2024 року його вартість досягла 70 тисяч доларів. Проте це не був кінець, адже біткоїн поставив новий історичний рекорд на ринку - майже 74 тисячі доларів. Цікаво, що у травні 2010 року 10 000 біткоїнів коштували лише 41 долар.

(function(){"use strict";window.addEventListener("message",(function(event){if(void 0!==event.data["datawrapper-height"]){var iframes=document.querySelectorAll("iframe");for(var i in event.data["datawrapper-height"])for(var j=0;j

Для розуміння основних принципів роботи криптовалют можна порівняти їх з банківською системою.

 • При взаємодії з банками, коли особа відправляє гроші іншій особі, банк проводить операцію, підтверджує її та переводить кошти на рахунок отримувача.
 • Криптовалюти використовують технологію блокчейну, яка є розподіленим реєстром. У цьому реєстрі всі транзакції записуються на багато комп'ютерів - кожна транзакція перевіряється мережею учасників.
 • Все це забезпечує прозорість та безпеку без необхідності централізованої обробки всіх транзакцій.

Основні характеристики криптовалют

Криптовалюти мають кілька відмінностей від фіатних грошей та інших інвестиційних активів. Ось лише деякі з них:

 • Великі зміни курсу (висока волатильність): ціни на криптовалюти можуть раптово змінюватися протягом короткого часу.
 • Через використання технології блокчейну, транзакції з криптовалютою мають високу прозорість та безпеку, що робить їх практично неможливими для підробки або зміни.
 • Криптовалюти доступні для купівлі та продажу цілодобово, відмінно від традиційних валют на фінансовому ринку, які не можна придбати, наприклад, у вихідні дні.

Криптовалюти набувають все більшої популярності по всьому світу / Фото Unsplash

Чому ціна криптовалют періодично зростає?

Ціни на біткойн та інші криптовалюти можуть змінюватися під впливом різних факторів. Деякі з них включають:

 • Інновації, пов'язані з регулюванням;
 • Оновлення у сфері технологій.
 • Тенденції ринку.
 • Попит від інвесторів.

Один із цікавих аспектів біткоїна - це халвінг. Це подія, яка відбувається близько кожні чотири роки, коли винагорода за "видобування" нового блоку зменшується удвічі. Також халвінг сприяє скороченню пропозиції нових біткоїнів, що може призвести до збільшення вартості монети у разі збереження або зростання попиту.

Одним з ключових чинників, що сприяв підвищенню ціни біткоїна, стало рішення американського фінансового регулятора. Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) затвердила спотовий біткоїн-ETF. Це дозволило як роздрібним, так і інституційним інвесторам отримати повністю регульований доступ до цього активу, що призвело до зростання попиту на нього.

Як відбувається торгівля криптовалютою? Торгівля криптовалютою – це процес купівлі і продажу цифрових активів, таких як Bitcoin, Ethereum, Ripple та інші. Ця торгівля відбувається на спеціалізованих платформах для обміну криптовалют, де користувачі можуть купувати або продавати цифрові активи за допомогою інших криптовалют або фіатних грошей. Основними перевагами торгівлі криптовалютами є висока швидкість операцій, низькі комісії та відсутність посередників. Однак цей вид торгівлі також має свої ризики, пов'язані зі зміною цін на ринку криптовалют. Загалом, торгівля криптовалютами – це складний процес, який вимагає знань і досвіду, але в той же час може приносити значні прибутки тим, хто вміє правильно аналізувати ринок і приймати обґрунтовані рішення.

Торгівля, обмін та інвестування в криптовалюти проводиться через спеціальні онлайн платформи - криптовалютні біржі, трейдингові майданчики або криптогаманці. На цих сервісах можна обмінювати звичайні гроші на криптовалюту і навпаки.

Крім того, біржі та торгові платформи дозволяють заробляти на криптовалютах, інвестуючи гроші у той чи інший цифровий актив. Для того, щоб отримати прибуток, достатньо купити криптовалюту за нижчою ціною і потім продати її за вищою ціною. Чи навпаки - спочатку продати дорожче, а потім придбати за найменшою ціною.

Що треба знати про біткоїн та криптовалюту / Зображення з Unsplash

Наприклад, якщо вкласти гроші в біткойн на початку 2024 року за ціною 43 тисяч доларів, а потім продати їх наприкінці березня за 70 тисяч доларів, то можна було б заробити приблизно 80% в доларах всього за 3 місяці.

Більш того, сучасні торгові платформи значно полегшують процес торгівлі. Це дозволяє навіть початківцям заробляти, зокрема, на біткоіні, які тільки починають свої перші угоди.

Благодаря этому заключать сделки можно в любом месте. Главное - иметь доступ к Интернету. Тогда как бесплатный демо-счет с виртуальными 50 тысячами долларов предоставляет возможность научиться правильно инвестировать без риска для собственных средств. Уже после нескольких сделок с легкостью удастся в один клик перейти на реальный счет, чтобы начать зарабатывать по-настоящему.

Як розпочати перший крок

Існує багато способів почати заробляти на фінансових ринках у сучасному світі. Один із них - це за допомогою криптовалюти та платформи Libertex. Нижче наведено чіткий алгоритм дій:

 • Відкрийте та додайте кошти на рахунок у Libertex.
 • Вибрати актив та визначити суму інвестиційної угоди.
 • Після цього достатньо натиснути кнопку "купити" або "продати", щоб отримати прибуток від зростання або падіння ціни.
 • Для визначення напрямку руху котирувань можна скористатися вбудованими в Libertex інструментами технічного аналізу.
 • Потрібно лише укласти угоду в тому самому вікні, коли дохід достигне потрібного рівня.

Почніть заробляти на Bitcoin у Libertex і долучайтеся до мільйонів інвесторів, які вже вибрали цю торговельну платформу для керування своїм капіталом та отримання прибутку.