Лише це тривало всього 2 місяці: чому Італія відмовилася вести торгівлю з Росією у рублях.

  • 29.04.2024 16:00
  • 2 хвилини читання
Лише це тривало всього 2 місяці: чому Італія відмовилася вести торгівлю з Росією у рублях.

Рішення припинити прийом платежів у рублях для експорту товарів на російський ринок було ухвалено італійським відомством. Глава Італійсько-російської торгової палати Фердинандо Пелаццо прокоментував цю ситуацію.

Цікаво, "Король облігацій" виступив проти технологічних гігантів, зробивши лише один виняток.

Італія припинила використання російських рублів у своїй схемі.

Зокрема, Пелаццо повідомив, що Комітет фінансової безпеки Італії, що включає декілька міністерств, не рекомендує використання вищезгаданої схеми платежів у рублях.

Голова Італійсько-російської торговельної палати зазначив, що італійська влада прийняла рішення про заборону платежів у рублях через загрозу використання цієї схеми для ухилення від санкційних обмежень.

Що відомо про торгівлю між Росією та Європою?

У 2023 році російський центральний банк повідомив, що імпортери сплатили за 30% усіх завезених товарів з-за кордону рублями. Крім того, 47,9% операцій, пов'язаних з оплатою європейського імпорту, було проведено в рублях.

Загалом минулого року на ринок Росії потрапило товарів з різних країн Європи на суму 78,5 мільярда доларів. Цей показник зменшився на 12,3% у порівнянні з 2022 роком та на 25% у порівнянні з 2021 роком.

У 2023 році відзначили зниження обсягів імпорту до Росії з країн G7 до найнижчого рівня за 20 років. Про це повідомив Інститут міжнародних фінансів.