Мідь встановлює рекорди: чому важливо звернути увагу на "нафту майбутнього покоління"

  • 21.02.2024 17:17
  • 5 хвилин читання
Мідь встановлює рекорди: чому важливо звернути увагу на "нафту майбутнього покоління"

За результатами 2023 року, експерти визначили мідь як метал, що найбільше зростає в ціні. Цей метал виявився винятком серед інших схожих активів, таких як алюміній, свинець і цинк, які зазнали зниження вартості через високі процентні ставки американського фінансового регулятора та збільшення пропозиції більшості металів на світовому ринку.

Важливо враховувати мудрість з легенд: як обрати безперспективний варіант для інвестицій.

Чому ціна на мідь зростає

Існує кілька причин для подорожчання міді. Одна з них - зростання світового попиту на цей метал, що викликане переходом багатьох країн світу на більш екологічні джерела енергії, наприклад, нафти. В даний час мідь активно використовується в електромобілях та електрообладнанні.

Одночасно пропозиція міді, навпаки, зменшується. Американський інвестиційний банк Goldman Sachs передбачає, що до 2024 року дефіцит цього металу складе 500 тисяч тонн. Такі прогнози пов'язані з тим, що восени 2023 року компанія First Quantum Minerals припинила видобуток міді на одному з найбільших родовищ у світі, що знаходиться в Панамі.

Ще одним фактором впливу на цінову динаміку міді є від'ємна динаміка курсу долара. Зазвичай послаблення американської валюти спричиняє зростання ціни на мідь. Оскільки ціни на метал номіновані в доларах, то слабший курс призводить до їхнього підвищення. На ринку очікують падіння долара відносно основних валют, якщо Федеральна система США почне пом'якшувати свою політику щодо ключової ставки.

Мідь продовжує побивати нові рекорди / Фото Unsplash

Можливість використання міді: як використати потужні перспективи.

На ринку очікують продовження активного зростання цін на мідь та досягнення нових рекордів. За прогнозами аналітиків Goldman Sachs, до 2024 року вартість цього металу може збільшитися до 10 тисяч доларів за тонну. Позитивна динаміка очікується і у 2025 році, коли ціни на мідь можуть піднятися до 15 тисяч доларів за тонну. Отже, цей актив вже сьогодні варто приділити особливу увагу.

Активний ріст вартості та нові цінові рекорди роблять мідь дуже вигідним інструментом для збільшення особистого капіталу. Інвестувати в мідь можна за допомогою CFD - контрактів на різницю цін (Contracts For Difference), які не передбачають фізичної поставки (тобто не потрібно нести додаткових витрат на транспортування або зберігання), але водночас дозволяють заробляти на коливаннях котирувань на ринку.

Платформа Лібертекс надає доступ до більше ніж 300 різних фінансових інструментів, включаючи контракти на мідь. Вона доступна як через веб-інтерфейс з комп'ютера, так і з мобільних телефонів на iOS та Android. Благодаря цьому управляти капіталом можна практично в будь-якому місці, де є інтернет. Більше того, вже понад 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів обрали Лібертекс для інвестицій та отримання прибутку.

Як використати можливості міді / Зображення з Unsplash

Як зробити свої перші інвестиції

У сучасному світі багато процесів стали набагато простішими та зручнішими, інвестування в тому числі. Щоб почати інвестувати та отримувати прибуток, треба виконати кілька кроків. Послідовність дій така:

  • Відкриття та поповнення облікового запису на платформі Libertex.
  • Вибір активу, на приклад, мідь;
  • Визначитися з напрямком та обсягом інвестиційної угоди;
  • На даному етапі прийняття рішення допоможуть вбудовані в Libertex безкоштовні інструменти технічного аналізу та стрічка новин.
  • Потім треба натискати кнопку "купити", якщо очікується зростання вартості, або - "продати", якщо передбачаються зниження.
  • Угода буде укладена, коли прибуток досягне потрібного рівня.

Ви можете вивчити тонкощі інвестування і навчитися правильно відкривати та закривати угоди без ризикування своїх коштів. У Libertex доступний безкоштовний демо-рахунок з віртуальними $50 000. Після вправ на демо-рахунку легко можна перейти до реального рахунку, щоб почати заробляти на зміні цін на мідь разом з Libertex від Forex Club.