Миколаївський хакер віком 29 років вчинив крадіжку більш як 75 мільйонів з провідної глобальної компанії.

 • 17.01.2024 09:35
 • 4 хвилини читання
Миколаївський хакер віком 29 років вчинив крадіжку більш як 75 мільйонів з провідної глобальної компанії.

Після цього він створив комп'ютерний вірус-майнер. З його допомогою зловмисник викрав майже два мільйони доларів США у криптовалюті, що становить приблизно 75 мільйонів гривень.

Також варто зазначити, що триває помста за Київстар: хакери зламали інтернет-провайдера в Москві.

Інформація щодо розкриття хакера з Миколаєва

У поліції повідомили, що житель Миколаєва заражав сервери відомої американської компанії вірусом-майнером.

Наша поліція спільно з Офісом генпрокурора та колегами з Європолу розкрили його. Виявилося, що це 29-річний хакер.

 • З початку 2021 року було виявлено вторгнення на сервери однієї з найбільших світових компаній у сфері електронної комерції. Спершу було компрометовано 1500 облікових записів їхньої дочірньої компанії. Після цього зловмисник використовував розроблене програмне забезпечення для автоматичного підбору паролів, відоме як "брутфорс".
 • За допомогою скомпрометованих облікових записів хакер здобув доступ до керування сервісом.
 • в подальшому – розробив вірус-майнер для видобутку криптовалюти, яким таємно заражав серверне обладнання компанії. Для забезпечення роботи шкідливого програмного забезпечення створив більше ніж мільйон віртуальних комп'ютерів.

Поліція повідомила, що протягом понад 2 років чоловік здійснив злочинну діяльність, завдяки якій він перевів майже 2 мільйони доларів у криптовалюті на свої електронні гаманці. Відповідно до поточного обмінного курсу, ця сума становить понад 75 мільйонів гривень.

Вони здійснили обшуки в приміщеннях особи, яка є фігурантом справи, та сконфіскували:

 • комп'ютерну технологію,
 • картки, що видаються банками і операторами мобільного зв'язку,
 • електронні засоби зберігання даних,
 • інші свідчення щодо незаконної діяльності.

Наші правоохоронці вже розпочали кримінальне провадження щодо несанкціонованого втручання у роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж. Якщо провину за цим фактом знайдено, то особі, яка брала участь, загрожує позбавлення волі на період від 10 до 15 років, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Поліція здійснює розслідування з метою встановлення можливих спільників особи, що перебуває під підозрою, та їхньої участі у хакерських групах проросійського характеру.

Хакери зламали систему криптовалютного ринку та незаконно привласнили майже 2 мільярди доларів.

 • Дослідження, проведене Immunefi, виявило, що учасники криптовалютного ринку втратили 1,8 мільярда доларів протягом 2023 року через хакерські атаки.
 • До речі, найбільші збитки виникли в двох проектах: Mixin Network і DeFi-протокол Euler Finance. Ця сума становить приблизно одну п'ятую від загальної суми коштів.
 • Варто відзначити, що кількість викрадених коштів зменшилася наполовину порівняно з минулим роком, коли шахраї заволоділи майже 4 мільярдами доларів.