Міжнародний валютний фонд проти вивезення валюти з України: що мають спільне компанії Ахметова, Веревського і Пінчука?

  • 23.02.2024 13:16
  • 2 хвилини читання
Міжнародний валютний фонд проти вивезення валюти з України: що мають спільне компанії Ахметова, Веревського і Пінчука?

Інформацію про цей випадок передає видання Інтерфакс-Україна, посилаючись на власні джерела, які мають інформацію про цю подію.

Зверніть увагу на спадщину легендарних інвесторів: які поради допоможуть нагромадити капітал.

МВФ не висловив оцінку заходів уряду.

Уряд України звернувся до Нацбанку з проханням дозволити продаж валюти великим українським компаніям та холдингам, а також затвердити подальше її використання для розрахунків за єврооблігаціями й з західними кредиторами. Проте в МВФ висловлюють сумнів у доцільності цього кроку.

Ось список компаній, щодо яких Кабмін звернувся до Національного банку України з проханням надати дозвіл на виведення валюти за кордон:

  • Підприємства, що належать до груп ДТЕК і "Метінвест" Ріната Ахметова,
  • "Ядро" Андрія Веревського;
  • Компанія "Інтерпайп" належить Віктору Пінчуку.
  • "ВодаФон Україна"

Зокрема, фонд відзначив, що такий індивідуальний підхід відповідає стратегії пом'якшення валютних обмежень, затвердженої українським центробанком у 2023 році для виконання зобов'язань за програмою розширеного фінансування EFF.

Також у Міжнародному валютному фонді, як повідомляють джерела, стурбовані досить великою сумою ймовірних виплат і наслідків цього рішення на переговори України про реструктуризацію суверенних єврооблігацій із комерційними кредиторами у майбутньому.

Депутат Ярослав Железняк повідомив у своєму телеграм-каналі, що МВФ та Україна досягли угоди на рівні персоналу за результатами останньої місії. Розмова йшла про транш на суму 880 мільйонів доларів. Нардеп підкреслив, що ці кошти не будуть виділені одразу, а лише після відповідного рішення Ради МВФ, що має відбутися у березні.