Можливості фондового ринку: що варто знати

 • 17.01.2024 09:20
 • 6 хвилин читання
Можливості фондового ринку: що варто знати

Найголовніше, що варто знати про фондовий ринок, – це те, що необов'язково бути мільйонером, щоб розбиратися в цьому. Адже, торгуючи на ринку, навіть із невеликою сумою, можна отримувати пасивний дохід. Тож що таке фондовий ринок, як він працює і які є найпопулярніші фондові ринки у світі – 24 Канал відповідає на найпоширеніші запитання.

Проактивні зміни техгігантів у фондовому ринку

Фондовий ринок - це місце, де торгуються цінні папери, такі як акції, облігації та інші фінансові інструменти. На фондовому ринку компанії можуть залучати капітал шляхом випуску акцій, а інвестори мають можливість купувати ці акції та отримувати прибуток від їх подальшого росту. Окрім того, фондовий ринок дозволяє інвесторам купувати й продавати цінні папери, надаючи їм можливість вложити свої гроші в різні компанії та сектори економіки. Фондовий ринок є важливим компонентом фінансової системи, який сприяє розвитку бізнесу та економічним змінам.

Успішним інвестором на фондовому ринку можна стати лише з належними знаннями про цю сферу. По-перше, це включає в себе індекси, біржі, брокерів, акції, дивіденди та термінологію, пов'язану з торгівлею.

Де в світі знаходяться найбільші фондові ринки?

Згідно з даними Statista, станом на січень 2023 року, найдомінантнішими фондовими ринками у світі є ринки США, Японії та Великої Британії.

Розподіл країн з найбільшими фондовими ринками в усьому світі за часткою загальної вартості світового ринку акцій такий: 1. Сполучені Штати Америки 2. Китай 3. Японія 4. Велика Британія 5. Гонконг 6. Франція 7. Німеччина 8. Канада 9. Індія 10. Швейцарія

 • Сполучені Штати Америки володіють приблизно 58,4% всього світового населення.
 • Японія володіє приблизно 6,3%
 • в Великій Британії близько 4,1%

До найбільших фондових бірж відносяться:

 • Фондова біржа Нью-Йорка (New York Stock Exchange) є найбільшою на не лише в Сполучених Штатах, але й у всьому світі. Діяльність NYSE характеризується абсолютною прозорістю та працює на принципі "усі бачать усіх" - спеціальна програма для користувачів біржі дає змогу відслідковувати дії трейдерів.
 • Лондонська фондова біржа (London Stock Exchange), відома також як LSE, є однією з найстаріших у Європі і найвідомішою серед всіх світових ринків цінних паперів.
 • Токійська фондова біржа, відома також як TSE, є четвертою найбільшою біржею у світі і першою в Азії за обсягами ринкової капіталізації компаній, представлених там. Приміром, на цій платформі можна знайти акції відомих автомобільних концернів Honda, Mazda і Toyota.

Як функціонує фондовий ринок

Торгівля відбувається між сторонами (продавцем та покупцем) на рівні, встановленому законодавством, що гарантує захист будь-яких фінансових транзакцій. Крім цього, здійснюється контроль за оподаткуванням, вартістю цінних паперів та іншими операціями.

Без участі учасників (покупців та продавців) ринок неможливий. Поміж професійних гравців ринку виступають дилери, банки, брокери та трейдери.

Після ознайомлення інвестором зі фондовим ринком настає час розпочати торгівлю. Для цього індивід може звернутися до брокера, оскільки він є посередником між продавцями та покупцем.

До речі, можна здійснити перші угоди на ринку акцій з використанням контрактів на різницю цін (CFD) за допомогою торгової платформи Libertex від Forex Club. Контракти на різницю цін (Contracts For Difference) - це угоди, при яких не передбачається фактична поставка активу (тобто не потрібно здійснювати додаткові витрати), але водночас дають можливість заробляти на коливаннях котирувань.

Посібник щодо використання платформи:

 • Для отримання програми Libertex необхідно завантажити додаток. Це можна зробити на пристроях з операційною системою iOS або Android. Після встановлення необхідно відкрити програму та створити рахунок.
 • Виберіть актив, з яким бажаєте працювати: від CFD на акції, фондові індекси, валюти до криптовалют та інших активів. Всього на платформі доступні понад 300 інвестиційних інструментів.
 • Вибравши інструмент, важливо проаналізувати його динаміку курсування. Далі необхідно визначитись з напрямком інвестиційної угоди.
 • Виберіть суму, яку ви готові інвестувати. Щоб збільшити ефективність, можна встановити мультиплікатор. Але в цьому випадку необхідно пам'ятати і про ризики.
 • У додаток до цього, щоб зменшити можливі втрати і отримати бажаний рівень прибутку, можна встановити Take Profit та Stop Loss.
 • Після цього натискайте на кнопку "купити" чи "продати" і чекайте на отримання прибутку.

Торгівля фінансовими інструментами є ризикованою діяльністю, при якій можливий як прибуток, так і збитки. Розмір можливих втрат обмежується величиною депозиту, який був здійснений.