На продаж виставлена остання приватна ділянка в Арктиці. Хто і за скільки може її придбати?

  • 13.05.2024 09:45
  • 2 хвилини читання
На продаж виставлена остання приватна ділянка в Арктиці. Хто і за скільки може її придбати?

Недавно високо високих широтах Арктики, у ділянці на розмір з Мангеттен (Шпіцберген, що між Норвегією та Північним полюсом), було оголошено про продаж. Площа цієї ділянки становить 14 830 акрів.

Чому продають ділянку в Арктиці?

Потреба у продажу ділянки землі стала актуальною через рекордно тепле літо 2023 року. Зокрема, на Шпіцбергені зміни клімату призвели до зменшення морського льоду, частіших дощів і вищих температур.

Адвокат Пер Кіллінґстад, який представляє інтереси продавців, заявив, що йдеться про останню приватну ділянку на Норвезькому архіпелазі, що складається з дев'яти островів. За його словами, це єдиний шанс отримати ділянку у високих широтах Арктики та створити стратегічний плацдарм.

Що відомо про продаж земельних ділянок в Арктиці

Приватну ділянку продає британська компанія Knight Frank LLP. Усі бажаючі можуть подати пропозицію про купівлю. Інші ділянки на Шпіцбергені належать державним компаніям Норвегії та Росії. Важливо також зазначити, що зменшення обсягів арктичного льоду сприяє інтересам Москви, оскільки це відкриває доступ до нових судноплавних маршрутів та енергетичних ресурсів.

На даний момент цей уривок землі, який є важливим з геополітичної точки зору, оцінили на ринку у 300 мільйонів євро (323 мільйони доларів).