На ринку було встановлено унікальний рекорд з продажу золота.

  • 13.04.2024 22:30
  • 2 хвилини читання
На ринку було встановлено унікальний рекорд з продажу золота.

Слід зауважити, що з початку 2024 року вартість золота зросла майже на 14%, за даними MarketWatch. Також за останній місяць цей цінний метал подорожчав на 9,30%.

Золото продовжує побивати рекорди.

На Нью-Йоркській товарній біржі вартість золота досягла рекордних 2400 доларів за унцію. Наприклад, у червні контракти на золото 12 квітня до 12:00 за київським часом зросли на 1,7% і становили 2413,9 долара за унцію.

Нагадаємо про попередні рекордні ціни на золото на ринку:

  • 8 квітня 2024 року ціна дорогоцінного металу піднялася до понад 2372 доларів за унцію, що на той момент було рекордним значенням.
  • Цей рекорд було встановлено лише за 7 днів після попереднього. Тоді ціна металу становила 2265,73 долара за унцію.

Які чинники ведуть до підвищення цін на золото?

Новий рекорд золота на ринку свідчить про зростання інтересу до металу, вважаного безпечним активом. Все це відбувається на фоні загострення ситуації на Близькому Сході через можливий конфлікт між Іраном та Ізраїлем.

У зв'язку з високим рівнем нестабільності інвестори звертають увагу на золото, щоб захистити свої кошти. Вони розглядають дорогоцінний метал як безпечний притулок під час геополітичних турбулентностей.

Експерти також пов'язують зростання цін на золото зі збільшенням попиту. Зокрема, центральні банки активно купують цей метал, як повідомляє MarketWatch. На момент написання цього тексту вартість золота становить 2344 долари за унцію, повідомляє Markets Insider.