На ринку золото встановило новий історичний рекорд.

  • 01.04.2024 10:16
  • 2 хвилини читання
На ринку золото встановило новий історичний рекорд.

З початку 2024 року ціна на золото зросла на практично 10%, а за останній місяць зростання становило 8,57%, повідомляє MarketWatch.

Важливість інвестицій у сучасному світі: основні переваги та недоліки, які варто знати всім.

Золото досягло нового історичного максимуму.

Станом на понеділок, 1 квітня, ціни на золото зросли на 1,6% до 2265,73 долара за унцію. За останній місяць вартість золота збільшилася на приблизно 14%. На даний момент, ціна злата на ринку становить 2257,74 долара за унцію, згідно з інформацією від Markets Insider.

Ціни на золото залежать від різних факторів.

  • Очікування зниження ключової ставки Федеральною резервною системою у США та іншими великими регуляторами.
  • Збільшення геополітичної напруженості в Україні та на Близькому Сході;
  • Центробанки проявляють попит на золото. Особливий інтерес виявляється в Китаї, де споживачі придбають дорогоцінний метал через проблеми, що виникають у найбільшій економіці, які тривають.

Керівник американського центрального банку Джером Пауелл недавно зазначив, що на даний момент немає необхідності в зниженні процентних ставок. Останні дані про інфляцію та коментарі голови ФРС стали додатковим каталізатором для золота. Відзначається, що на ринку все актуальнішою стає думка про те, що регулятор може знизити ставку вже в червні, як зазначив глава відділу стратегії сировини у компанії ING Groep NV.