Національний банк не впорався: борги росіян за кредитами майже досягли 40 трильйонів.

  • 02.05.2024 16:15
  • 2 хвилини читання
Національний банк не впорався: борги росіян за кредитами майже досягли 40 трильйонів.

Згідно з останніми даними, борги росіян за кредитами різко збільшуються. Ця ситуація вже давно турбує Російський центральний банк, який намагається вирішити цю проблему.

Росіяни з кожним днем мають все більше проблем із виплатою кредитів.

На початок квітня банки в Росії видали кредитів на суму 36,6 трильйона рублів. До цього слід додати ще 1,4 трильйона рублів іпотечних кредитів, які були оформлені у вигляді цінних паперів. Це також борги населення, які викупили іпотечні агенти у банків. Загальна сума боргів росіян за кредитами наразі становить 38 трильйонів рублів.

Слід відзначити, що такі документи існують і для інших видів кредитів, а частину заборгованостей, що прострочуються, кредитори передають колекторам. Проте загальних даних про це немає.

Кредитування в Росії зростає, переважно за рахунок осіб, які вже мають кредити. Наприклад, половина роздрібного портфеля банків припадає на клієнтів з трьома та більше кредитами. Це стосується 12,9 мільйонів осіб.

У результаті регулятор все частіше починає використовувати прямі обмеження. Наприклад, з липня російський центробанк посилив вимоги до видання неохоронених споживчих кредитів і автокредитів, що сталося вперше.