Національний банк повідомив, коли відбудеться відкрите тестування е-гривні та визначив основні цілі

  • 15.02.2024 20:30
  • 2 хвилини читання
Національний банк повідомив, коли відбудеться відкрите тестування е-гривні та визначив основні цілі

Національний банк України проведе нове перевіряння щодо використання електронної гривні.

За словами керівника однієї з департаментів Національного банку, він повідомив, що планують провести відкрите тестування української е-гривні до кінця 2024 року. Взяти участь у цьому експерименті зможе кожна особа, яка цього бажає.

Планується залучення банків та небанківських установ до проєкту, які виступатимуть агентами НБУ. Вони будуть відповідальні за наступні аспекти:

  • Розповсюдження грошей - це процес розподілу фінансових коштів серед населення, підприємств та інших суб'єктів економіки з метою забезпечення функціонування грошової системи і задоволення потреб індивідів і суспільства в цілому.
  • Обмін та надання можливості користувачам керувати ними з використанням своїх мобільних додатків.

Поддєрьогін зазначив, що Національний банк України вже розіслав запрошення банкам для участі в пілотному проєкті. Він також відзначив, що ті кредитори, які приймуть пропозицію НБУ, подалі будуть запрошувати своїх клієнтів до участі.

В рамках проекту учасники матимуть можливість обміняти свої готівкові та безготівкові кошти на е-гривню. Поддєрьогін наголосив, що НБУ не має наміру повторювати практику Китаю, де електронний юань роздавали жителям, щоб привернути їхнє зацікавлення до цього проекту.

Фахівець пояснив, що головна мета нового експерименту з використанням цифрової гривні від Національного банку України полягає в тому, щоб визначити, чи існує попит на таку форму грошей серед українських громадян, а також чи є доцільним взагалі впровадження цієї інновації. Перші випробування електронної гривні відбулися у 2018 році.