Національний банк України оголосив про план проведення відкритого тестування е-гривні і уточнив основні цілі цього проекту.

  • 15.02.2024 20:30
  • 2 хвилини читання
Національний банк України оголосив про план проведення відкритого тестування е-гривні і уточнив основні цілі цього проекту.

Національний банк України запланував здійснити нове тестування електронної гривні для оцінки її використання.

За словами керівника одного із відділів Національного банку, він заявив, що відкрите тестування української е-гривні планують провести до кінця 2024 року. Взяти участь в експерименті зможе будь-хто бажаючий.

Для реалізації проєкту планується залучення банків та небанківських установ, які виступатимуть агентами НБУ і будуть відповідальні за наступні аспекти:

  • Розповсюдження грошей полягає у процесі введення їх в обіг та передачі між різними особами чи організаціями.
  • Обмін та надання користувачам змоги розпоряджатись ними за допомогою своїх мобільних додатків.

Поддєрьогін додав, що Національний банк України вже розіслав запрошення до банків щодо участі у пілотному проєкті. Він також зауважив, що ті кредитори, які приймуть пропозицію НБУ, будуть подальше запрошувати своїх клієнтів до участі.

У межах проекту учасники матимуть можливість обміняти свої готівкові та безготівкові кошти на е-гривню. Піддєрьогін підкреслив, що НБУ не планує наслідувати практику Китаю, де жителям роздавали електронний юань з метою їх зацікавлення проектом.

Експерт пояснив, що основна мета нового експерименту з використання цифрової гривні від НБУ - з'ясувати, чи існує попит на таку форму грошей серед жителів України та чи варто взагалі її запроваджувати. Перші випробування е-гривні були проведені у 2018 році.