Національний банк України отримав критично важливу допомогу від Сполучених Штатів Америки.

  • 01.07.2024 10:30
  • 3 хвилини читання
Національний банк України отримав критично важливу допомогу від Сполучених Штатів Америки.

Центральний банк буде отримувати підтримку від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту "Інвестиції для стійкості бізнесу".

Національний банк України отримав фінансову допомогу від Сполучених Штатів Америки.

Повідомляють, що проект USAID "Інвестиції для стійкості бізнесу" передав українському Нацбанку дизельний генератор та джерела постійного живлення, оскільки є усвідомлення, що існує потреба у неперервному та сталому енергопостачанні.

Отже, здатність Національного банку буде значно зміцнена для забезпечення працездатності під час відключень електропостачання. Заступник голови НБУ Олексій Шабан поінформував, що повномасштабна війна призвела до ускладнення проблеми забезпечення неперервного електроживлення в критичних ситуаціях, особливо під час ракетних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури. Він також подякував партнерам з USAID за допомогу у закупівлі додаткового обладнання для регулятора.

USAID - Агентство США з міжнародного розвитку, що надає фінансову та технічну допомогу країнам у розвитку.

Керівник Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп підкреслив важливість цієї ініціативи для України. Він зазначив, що виділення резервного енергетичного обладнання є важливим та прогресивним кроком на підтримку роботи центрального банку в умовах серйозних пошкоджень енергетичної інфраструктури України, спричинених російською агресією.

Хоуп також відзначив, що однією з мет цього надання генератора та джерел безперебійного живлення Національному банку України є зміцнення стійкості фінансової системи, забезпечуючи можливість регулятору забезпечувати стабільну роботу банківської системи та безперебійне здійснення щоденних операцій.

Плани та задачі Національного банку

Водночас Національний банк України прагне розвивати власні системи безперебійного електропостачання для захисту критичної банківської інфраструктури в країні. Наприклад, центробанк забезпечує такі процеси:

  • Безперервна робота банківської системи;
  • Діяльність фінансового ринку.
  • Оплата товарів і послуг готівкою та безготівковим способом.
  • Забезпечення безпеки та стабільності фінансової системи України під час воєнного стану.