Національний банк України пропонує встановити додаткові вимоги для кас, які займаються операціями з готівкою.

  • 15.02.2024 13:15
  • 3 хвилини читання
Національний банк України пропонує встановити додаткові вимоги для кас, які займаються операціями з готівкою.

Національний банк України запропонував встановити систему відеоспостереження для контролю за роботою кас.

Загалом, Національний банк України пропонує встановити системи відеоконтролю у приміщеннях фінансових установ, де проводяться касові операції. Ця ініціатива стосується банків і юридичних осіб, які отримали ліцензію на здійснення операцій з готівкою.

Важливо звернути увагу Бути готовим до всього: як вже зараз забезпечити своє фінансове майбутнє на вигідних умовах.

Ці нововведення, як очікується, сприятимуть покращенню якості внутрішнього контролю у банків та юридичних осіб, а також контролю з боку Національного банку щодо здійснення касової роботи. Ще одна перевага полягає в підвищенні контролю під час проведення перевірок кредиторів.

Встановлюються такі умови для впровадження нової системи:

  • Закриття можливості здійснення грошових операцій у випадку, якщо не були дотримані вимоги щодо встановлення систем технологічного відеоконтролю.
  • Розробка вимог до облаштування приміщень системами технологічного відеоконтролю.
  • Вирішити питання щодо послідовності передачі інспекційній комісії Національного банку відеозаписів з систем технологічного відеоконтролю у разі їх впровадження.

В Національному банку додають, що буде встановлений певний період, для того щоб банки та юридичні особи мали можливість належним чином підготуватися до виконання вищевказаних вимог. Варто відзначити, що всі зауваження та пропозиції до проекту регулятор приймає до 19 лютого 2024 року.

Нагадаємо, що Національний банк також досліджує можливість введення нових обмежень для карткових переказів та встановлення меж переказу готівки через термінали самообслуговування. Згідно з поясненнями, це пов'язано з проблемою тіньових платежів. Також у НБУ підкреслили, що обсяги міжнародної допомоги від партнерів, яка досі має велике значення для економічної стабільності України, з часом будуть зменшуватися.