Національний банк України випускає у обіг нову пам'ятну монету: зображено перше фото та посилання на Українську Народну Республіку.

  • 29.05.2024 15:30
  • 2 хвилини читання
Національний банк України випускає у обіг нову пам'ятну монету: зображено перше фото та посилання на Українську Народну Республіку.

На презентації монет був присутній заступник голови Національного банку України Олексій Шабан та керівник Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту бригадний генерал Олександр Яковець.

Національний банк України представив новий пам'ятний грошовий знак.

Нова пам'ятна монета з номіналом у 10 гривень має схожий аверс з монетою зразка 2018 року, проте її реверс є унікальним і тематичним.

  • На зворотному боці круга написано "ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛЬНА СЛУЖБА ТРАНСПОРТУ", а також гасло її військовослужбовців: "НЕЗЛАМНІ ДУХОМ ВІДНОВЛЯЮТЬ УКРАЇНУ!".
  • У центрі композиції знаходиться об'ємно зображена емблема військової частини.
  • Крім цього, центральним елементом емблеми є український тризуб, під яким викарбоване крилате колесо Меркурія. Цей символ використовували понад 100 років тому як емблему Міністерства шляхів УНР.
  • Це доказ про успадкування національних традицій та особливу специфіку роботи служби.

Національний банк України випустив нову пам'ятну монету. Фото НБУ.

На задньому плані реверса було зображено міст, який символізує транспортну інфраструктуру України, а також будівництво та відновлення об'єктів критичної та транспортної інфраструктури.

Інші пам'ятні монети від Національного банку України

У середині липня 2023 року регулятор представив монету "У єдності – сила". На заході були присутні перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова та представники посольств 12 країн світу.

Також у Нацбанку вирішили випустити спеціальну монету, присвячену досягненням Повітряних Сил ЗСУ, які відважно оберігають українське небо. Тепер у обігу є монета "ППО – надійний щит України". З нагоди Дня української писемності та мови НБУ також випустив свою пам'ятну монету. Тираж цієї монети складає 5 тисяч штук, номінал - 10 гривень.