Національний банк заборонив ломбардам приймати товари, які можуть бути використані для військових цілей.

  • 03.05.2024 15:45
  • 2 хвилини читання
Національний банк заборонив ломбардам приймати товари, які можуть бути використані для військових цілей.

У минулому в Україні стали виявляти випадки здачі в ломбард товарів військового призначення. Регулятор вніс необхідні зміни до постанов №51 та №53, які набудуть чинності з 04 травня 2024 року.

Raiffeisen вирішив швидко вийти з Росії, встановивши конкретний час для цього.

Новий заборонний акт Національного банку

Національний банк України повідомив, що банківські та небанківські установи (кредитні спілки, ломбарди) заборонено приймати в ролі застави від фізичних осіб товари, які можуть бути використані у майбутньому для військових цілей.

Додається, що йдеться про товари, які також включені до Єдиного списку товарів подвійного використання в додатку до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2004 року № 86 (зі змінами).

Наприклад, це можуть бути наступні товари:

  • Безпілотні літальні апарати - БПЛА.
  • прилади для нічного спостереження,
  • тепловізори та інше обладнання.

Більше інформації щодо банківської сфери.

  • Нагадуємо, що Національний банк України раніше пояснив, яким чином будуть працювати банки та система електронних платежів під час травневих свят у 2024 році. Це стосується таких дат: День праці (1 травня), Великдень (5 травня), День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років (8 травня).