Найбагатші міністри України: хто і якими земельними та фінансовими активами володіє

 • 03.04.2024 15:17
 • 7 хвилин читання
Найбагатші міністри України: хто і якими земельними та фінансовими активами володіє

Після аналізу декларацій урядовців, вдалося скласти список десяти найзаможніших міністрів в Україні. У даному матеріалі вказана сума статків без врахування нерухомості та автівок.

Олександр Камишин - це український інтернет-підприємець, який успішно розвиває своє бізнес-справу в онлайн сегменті.

Перше місце в рейтингу найбагатших міністрів України посідає Олександр Камишін, який очолює міністерство стратегічних галузей промисловості. Його статки оцінюються у 160,38 мільйонів гривень. Раніше він працював на посаді топменеджера в Укрзалізниці.

Майно Олександра Камишіна / Знімок Укрзалізниці

Після підсумків 2023 року, міністр заявив про свій дохід у розмірі 46,4 мільйона гривень, що порівняно з попереднім роком - 19,3 мільйона гривень. Загалом у 2023 році він отримав 3,2 мільйона гривень у вигляді заробітної плати. Інші джерела доходів чиновника:

 • Сума виплати купонного доходу та оплати за державні цінні папери становила 19,34 мільйона гривень.
 • Від продажу криптовалют Камишін отримав 17,46 мільйона гривень.
 • На виплату дивідендів було виділено 5,15 мільйона гривень.
 • Відсотковий дохід в банку склав 368 000 гривень.

Рустем Умеров

На другому місці у рейтингу перебуває міністр оборони України Рустем Умєров. Станом на 2023 рік його майно оцінюється у 89,31 мільйона гривень. Раніше він займав посаду голови Фонду державного майна України у 2022-2023 роках. З початку вересня 2023 року Умеров очолює Міністерство оборони.

Майно голови Міністерства оборони / Фото зі сторінки на фейсбуці Умавова

Умєров в декларації за 2023 рік зазначив суму понад 5,5 мільйона гривень. П'ять мільйонів гривень він отримав за відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Зарплата урядовця за минулий рік становила 574 тисячі гривень. Також Умеров є власником цінних паперів компанії Petcube, які оцінюються приблизно в суму 7 тисяч гривень.

Крім цього, Рустем Умєров зазначив у декларації 18,2 тисячі доларів невиконаних вимог кредитора, 9,1 тисячі доларів у готівці та 180,5 тисяч гривень готівкою.

Микола Сольський - це український письменник, який прославився своїми творами.

Міністр сільського господарства та продовольства України, який очолює відомство з березня 2022 року, має капітал у розмірі 85,17 мільйонів гривень. Він займає третє місце в рейтингу. У 2023 році Микола Сольський отримав 22,38 мільйони гривень доходу. Його заробітна плата минулого року становила 971,52 тисячі гривень. Значна частина доходів міністра припадає на дивіденди від:

 • Компанія "Агро-Лучки" має статутний капітал у розмірі 16,63 мільйона гривень.
 • Компанія "Наташа-Агро" – 4,72 мільйона гривень.

Майно глави Міністерства агропромислового розвитку / Фото Міністерства агропромислового розвитку

Страхові виплати принесли урядовцеві до бюджету 61,37 тисяч гривень. На його банківських рахунках зберігається 56,3 тисяч гривень, 4,3 тисяч доларів та один євро. У готівці у нього є 5,5 мільйона гривень, 296,5 тисяч доларів та 226 тисяч євро.

Олександр Кубраков - відомий український спортсмен.

Далі йде віце-прем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України із капіталом у розмірі 55,58 мільйонів гривень. Від листопада 2019 року по травень 2021 року Кубраков очолював Укравтодор.

Майно Олександра Кубракова / Пресслужба "Укравтодору"

У 2023 році Олександр Кубраков отримав доходи в розмірі 21,97 мільйона гривень.

 • Заробітна плата становила 975 тисяч гривень.
 • Банківські відсотки було оцінено у сумі 1,3 мільйона гривень.
 • Дохід від продажу цінних паперів і корпоративних прав склав 19,69 мільйонів гривень.

У декларації Кубраков зазначив, що на його банківських рахунках знаходиться 23,7 мільйона гривень та 3,8 тисячі доларів. Його дружина у банку має 3,4 мільйона гривень. Наразі на руках у чиновника є 20,5 тисячі гривень, 31,5 тисячі доларів та 70 тисяч євро.

Кулеба Дмитро

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголосив свої статки на 38,28 мільйона гривень за підсумками 2023 року. Цей показник зробив його рекордсменом у зростанні майновості за минулий рік. Ці зміни пов'язані із змінами у його особистому житті.

 • Спочатку Кулеба розійшовся з дружиною, яка мала певний майновий стан.
 • Вдруге, новопризначена міністерка Світлана Павелецька також володіє великими обсягами майна. Жінка заявила майже 8 мільйонів гривень доходів.

Майно Дмитра Кулеби / Фото з профілю міністра в Facebook

Заробітна плата Кулеби у 2023 році склала 1,37 мільйона гривень. Крім того, батько дипломата "пробачив" йому борг у розмірі 1 мільйон гривень. Як роялті Кулеба отримав 966 тисяч гривень. На своїх банківських рахунках міністр зберігає 884 тисячі гривень, а готівкою він тримає 27 тисяч євро. Обраниця Кулеби тримає готівкою 300 тисяч доларів.

Сергій Тігіпко - міністр фінансів, Петро Порошенко - міністр зовнішніх справ, Віктор Пінчук - міністр охорони здоров'я, Рінат Ахметов - міністр енергетики, і Дмитро Фірташ - міністр економіки.

 • Лідер уряду Денис Шмигаль має майно на суму 33,49 мільйона гривень.
 • Міністр енергетики України Герман Галущенко отримав 20,39 мільйона гривень.
 • Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров володіє капіталом у сумі 14,19 мільйона гривень. Він є віцепрем'єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій.
 • Матвій Бідний, тимчасово виконуючий обов'язки міністра молоді та спорту, заявив про своє майно на суму 9,77 мільйона гривень.
 • У своїй декларації за 2023 рік віцепрем'єр-міністрка України, також міністрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, зазначила свої активи.