Найбільший банк Китаю відмовляється приймати платежі в юанях з Росії: чому це відбувається

  • 17.04.2024 15:01
  • 3 хвилини читання
Найбільший банк Китаю відмовляється приймати платежі в юанях з Росії: чому це відбувається

Слід зауважити, що у росіян виникають труднощі з різними китайськими банками. Цього разу вони припинили приймати платежі в юанях з Росії.

Обов'язково зверніть увагу: ми купили валюту, але змінили своє рішення. Яким чином діяти тепер і на що розраховувати?

Деякі банки не приймають перекази з Росії.

Інформується, що найбільший банк Китаю - ICBC - відмовився від російських платежів. Також такі самі дії вживають ще чотири китайські кредитні організації.

  • Банк Citic Bank Китаю.
  • Промисловий банк;
  • Банк Тайжоу;
  • Банк Китаю.

Повідомляють, що ситуація різко погіршилася наприкінці березня. За наявною інформацією, 80% транзакцій стали повертатися відправникам. Також зазначають, що процес переказу юанів до Китаю на даний момент є серйозною проблемою. Це призвело до того, що російський імпорт обладнання в квітні став значно складнішим.

Проблеми з Китаєм підтверджують росіяни.

Інші джерела підтвердили, що невеликі суми переказів проходять через китайські фінансові установи. Однак вони також починають наслідувати великі банки і вводять обмеження. Про це повідомив комерційний директор компанії "Імпая Рус" Олексій Разумовський.

В цілому, росіяни зараз ознайомлюються з таким процесом.

  • Спочатку платежі, які надсилають до Китаю, тривалий час затримуються.
  • Після цього банк запитує від клієнтів заповнення додаткових анкет.
  • Потім кредитори починають проводити перевірки.
  • І, як наслідок, клієнтам відмовляють у проведенні операції без надання пояснень.

Нові проблеми з платежами в Китаї підтвердив також генеральний директор ділової ради при Торгово-промисловій палаті Росії Олексій Єгармін. Він пояснив, що особливо складно є проведення розрахунків за промислові товари, але поки що платежі за споживчі продукти відбуваються без проблем.

Чому виникають труднощі з оплатою.

Говорять, що нові обмеження, які ввели банки Китаю, пов'язані з ризиком введення нових санкцій з боку США. Зазначають, що китайські банки уникають конфліктів з регуляторами з Заходу навіть на тлі "дружби" між Росією та Китаєм.

Нагадаємо, що проблеми з розрахунками загалом почали виникати в грудні 2023 року. Поштовхом для цього став дозвіл, який отримав американський Мінфін від президента США Джо Байдена. Розмова йде про те, що відомості отримали право запроваджувати вторинні санкції проти компаній та фінансових установ третіх країн за співпрацю з Росією.