Найбільший нафтопереробний завод у світі погодився купувати нафту з Росії за рублі, повідомляє агентство Reuters.

  • 29.05.2024 09:00
  • 2 хвилини читання
Найбільший нафтопереробний завод у світі погодився купувати нафту з Росії за рублі, повідомляє агентство Reuters.

Компанія Reliance Industries є найбільшим нафтопереробним комплексом у світі і погодилася купувати сировину у Росії за іншою валютою. Ця угода укладена на один рік.

Індійська нафтова компанія продовжить співпрацювати з Росією.

Відповідно до умов угоди, індійська компанія погодилася придбати щонайменше 3 мільйони барелів нафти щомісяця. В цей час нафтопереробний комплекс отримає знижки від "Роснефті".

Угода між сторонами набула чинності з початку індійського фінансового року з 1 квітня. Крім того, компанія Reliance Industries планує придбати дві партії загальним обсягом близько одного мільйона барелів нафти Urals зі знижкою 3 долари за барель.

Нова угода також дозволяє нафтопереробному комплексу купувати ще 4 партії нафти щомісяця. На момент написання цього тексту, нафта марки Урал торгується на ринку по ціні 67,61 долара за барель, згідно з інформацією від OilPrice.

Індійський нафтопереробний комплекс планує закуповувати одну – дві партії нафти з низьким вмістом сірки щомісяця. В першу чергу мова йде про суміш ESPO, яку експортують з російського тихоокеанського порту "Козьміно", з надбавкою 1 долара за барель до котирувань у Дубаї.

Як Reliance Industries планує сплачувати Росії

Індійська компанія у новій угоді згодилася оплачувати російську нафту в рублях через індійський HDFC Bank і російський "Газпромбанк". Слід зауважити, що "Газпромбанк" не перебуває в жодних санкційних списках Заходу. Раніше Індія оплачувала нафту з Росії в рупіях, дирхамах та китайських юанях.