Найменший банк в Україні, який був запланований для придбання "Укрпоштою", вирішив добровільно припинити свою діяльність.

  • 28.06.2024 13:45
  • 2 хвилини читання
Найменший банк в Україні, який був запланований для придбання "Укрпоштою", вирішив добровільно припинити свою діяльність.

Рішення Національного банку України було прийнято 27 червня 2024 року. Слід зазначити, що "Альпарі Банк" був найменшим банком в Україні.

"Альпарі Банк" вирішив добровільно закрити свою діяльність.

Кредитор, який єдиний акціонер "Альпарі Банку", ухвалив рішення про зупинення банківської діяльності цим банком збереженням його юридичної особи 12 грудня 2023 року. Роботу банку було завершено 14 травня 2024 року.

Слід зазначити, що банк обов'язково затверджує з регулятором план припинення і повністю дотримується зобов'язань, пов'язаних з проведенням банківської діяльності в установлений термін.

В Національному банку додали, що "Альпарі Банк" став дев'ятим банком, який припинив свою банківську діяльність за власною ініціативою, не припиняючи своєї юридичної особи.

Що відомо про "Альпарі Банк"?

На початок 2024 року обсяг чистих активів "Альпарі Банку" становив 193,4 мільйона гривень, що складає 0,007% від загальних активів банківської системи України.

У банку налічувалось 6 176 вкладників, які тримали на рахунках кредитора 679 мільйонів гривень. Крім того, у 2023 році банк зафіксував збитки у розмірі 6 мільйонів гривень, згідно з інформацією "Економічної правди".

Нагадаємо, що "Альпарі Банк" планував придбати державну "Укрпошту", яка навіть отримала відповідний дозвіл від Антимонопольного комітету. Попередньо угоду оцінювали у 260 мільйонів гривень. Проте навесні 2023 року НБУ не погодив цю угоду та повернув назад "Укрпошті" пакет документів на придбання "Альпарі Банку" без прийняття рішення.