НБУ розглядає можливість введення нових обмежень для деяких операцій з грошима. Головна мета таких обмежень -

  • 08.02.2024 15:18
  • 2 хвилини читання
НБУ розглядає можливість введення нових обмежень для деяких операцій з грошима. Головна мета таких обмежень -

Національний банк України має можливість впровадити нові обмеження.

У Національному банку України розглядаються питання щодо обмежень для переказів по картках та введення межових лімітів для готівкових переказів через термінали самообслуговування. Рожкова заявила, що додаткові обмеження фінансових операцій для фізичних осіб та обмеження щодо використання особистих коштів – це дуже чутлива тема в Україні.

За її висловлюваннями, в Національному банку України це питання ретельно вивчають. Також перша заступниця голови центрального банку наголосила, що не буде нічого анонсувати до прийняття остаточного рішення, щоб уникнути будь-яких маніпуляцій.

Катерина Рожкова зазначила, що можливе введення нових обмежень пов'язане з проблемою тіньових платежів. Фахівець зауважила, що ця проблема наразі є дуже актуальною. Вона відмітила, що це питання в основному стосується значної кількості підприємців, які все ще використовують різноманітні механізми ухилення від сплати податків та інші методи зменшення оподаткування.

Додамо, що Національний банк передбачує, що міжнародна допомога від партнерів все ще виконує вирішальну роль у забезпеченні економічної стабільності України. Однак з плином часу обсяги допомоги будуть зменшуватися. Наприклад, в 2023 році Україна отримала загалом 42,5 мільярда доларів такої допомоги у вигляді грантів та кредитів.