Не можна більше ігнорувати той факт, що Індія стрімко обігнала Китай у певному секторі.

  • 21.06.2024 13:45
  • 3 хвилини читання
Не можна більше ігнорувати той факт, що Індія стрімко обігнала Китай у певному секторі.

Швидкий ріст прибутків, вигідна геополітична та демографічна ситуація стали основою для успішних інвестицій у країну.

Національний банк вводить нове обмеження щодо використання коштів в Україні, що варте уваги.

Індія випередила Китай за фондовим показником - таку новину оголосили економісти.

Індекс MSCI Індії зріс на 110% з кінця 2019 року до 18 червня 2024 року, випередивши американський технологічний індекс на 99%. Проте за цей самий період найбільший фондовий ринок світу серед країн, які розвиваються – MSCI China, втратив 30% своєї вартості.

Ці дані є відображенням економічної ситуації як в Індії, так і в Китаї. Зокрема, варто зазначити такі аспекти:

  • Спершу, ринок нерухомості в Китаї дотепер має негативний вплив на економіку країни. Вдруге, обмеження, які встановили регулятори, спричинили значний спад у галузі високорозвинених технологічних компаній. Наприклад, китайська компанія Alibaba втратила приблизно три чверті своєї вартості з моменту досягнення її піку у 2020 році.
  • Замість цього, в першому кварталі економіка Індії зросла на 7,8% річних. Ці показники є найшвидшими серед великих світових економік. Крім того, експерти з компанії Morgan Stanley відзначили, що чистий прибуток публічних індійських компаній зріс на 17% у річному розрахунку за період з січня по березень 2024 року.

Індія - це ринок, що не можна просто проігнорувати.

Також Індія допомагає іншим країнам розширити свої ланцюжки поставок, щоб зменшити залежність від Китаю. Це спричинило інвестиційний бум у промисловому виробництві. Крім того, середній вік молодого населення в Індії складає 28,6 року, в той час як в Китаї цей показник становить 39,5 року. Це робить Індію привабливішою для інвесторів.

За даними WSJ, індійський фондовий ринок оцінюється майже так само високо, як і ринок цінних паперів у першій економіці світу - США. Водночас китайський ринок акцій отримує значно менші оцінки. Його порівнюють з фондовим ринком Італії, який повільно зростає і має значні борги.

Підкреслюють, що Індія - це ринок, який глобальні інвестори більше не можуть ігнорувати. Зокрема, у результаті останнього огляду, американська компанія MSCI збільшила частку Індії у своєму основному індексі ринків, що розвиваються, тоді як частка Китаю була скорочена. Тепер Індія складає близько 18% індексу, у порівнянні з 8% у 2020 році. Частка Китаю знизилася з 40% до 27%.